Sparing: Górnik Zabrze – Miedź Legnica 3:1. Zwycięstwo na koniec roku

Kaszpir  -  10 grudnia 2022 18:45
2
3255

W ostatnim z serii trzech sparingów Górnik Zabrze pokonał drużynę Miedzi Legnica 3:1. Gole dla „Trójkolorowych” zdobywali w tym pojedynku Szymon Włodarczyk, Robert Dadok oraz Mateusz Cholewiak.

Spotkanie rozgrywane było na bocznym boisku i zostało podzielona na cztery części, każda 30 minut. Zespół Górnika został podzielony na dwa składy, tak że każdy z zawodników zaliczył 60 minut gry. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych, choć zabrzanie byli bliscy lepszego otwarcia. W 10 min, szarżującego Kanji Okunukiego nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał Abramowicz. Bramkarz Miedzi naprawił swój błąd broniąc rzut karny wykonywany przez Piotra Krawczyka.

Kanji Okunuki faulowany w polu karnym. Piotr Krawczyk przegrywa pojedynek z Abramowiczem

Pod koniec tej części goście zaskoczyli defensywę Górnika i do siatki Daniela Bielicy trafił Henriquez. Gospodarze pomimo kilku szans nie zdołali odpowiedzieć rywalom w pierwszych dwóch kwadransach. Skuteczniejsi byli za to w drugiej odsłonie, a gola zdobył lobując bramkarza, Włodarczyk. W tej części doszło też do małej przepychanki, po ostrym faulu na Danim Pacheco. Z boiska usunięty został piłkarz „miedziowych”, Davide Petrucci.

Ostro potraktowany Dani Pacheco. Sebastian Jarzębak wyrzuca z boiska Patrucciego

Odnotujmy jeszcze, że Lukas Podolski dziś poczynania kolegów oglądał zza linii bocznej. W zespole przyjezdnych natomiast pojawił się były zawodnik Górnika Gainnis Masouras, który przebywa na testach w drużynie beniaminka PKO Ekstraklasy.

Lukas Podolski tym razem w roli obserwatora. Giannis Masouras w pogawędce z Erikiem Janżą

Po godzinie gry na murawie pojawił się drugi skład Górnika. Zabrzanie nadal posiadali lekką przewagę, którą w końcówce udokumentowali dwiema bramkami. W tych fragmentach podobać się mogła szczególnie podobać mógł się Krzysztof Kolanko. 16-latek bez żadnych kompleksów rywalizował z bardziej doświadczonymi rywalami. Chętnie pokazywał się partnerom do gry, często zmieniał strony. Jego praca przyniosła efekty w postaci asysty przy golu Dadoka. Jeszcze w samej końcówce do siatki rywali trafił Cholewiak i pojedynek zakończył się wygraną Górnika.

Krzysztof Kolanko dobrą grę okrasił asystą przy golu Roberta Dadoka

Teraz podopiecznych Bartoscha Gaula czeka trzytygodniowa przerwa. Zabrzanie treningi wznowią 2 stycznia.

Górnik Zabrze – Miedź Legnica 3:1 (0:1, 1:1, 1:1, 3:1)

0:1 – Henriquez, 23′
1:1 –
Włodarczyk, 39′
2:1 – Dadok, 105′
3:1 – Cholewiak, 115′

Górnik (I i II kwarta): Bielica – Janža [c], Jensen, Bergström, Kotzke, Wojtuszek, Pacheco, Vrhovec, Okunuki, Włodarczyk, Krawczyk
III i IV kwarta: Broll – Olkowski, Szymański, Paluszek, Szcześniak, Cholewiak, Mvondo, Kamber, Kolanko, Marosa, Dadok [c]
Bartosch Gaul

Miedź (I i II kwarta): Abramowicz – Matynia, Aurtenetxe, Matuszek [c], Guelen, Masouras, Chuca, Petrucci, Henriquez, Narsingh, Obieta
Ponadto grali: Lenarcik – Śliwa, Carolina, Mijusković, Aurtenetxe, Balcewicz, Tauriainen, Bahaid, Lewandowski, Naveda, Lehaire, Kobacki, Zapolnik.
Trener: Grzegorz Mokry

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)