Sparing: Górnik Zabrze – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2

g.rajda  -  28 czerwca 2022 18:04
3
4742

We wtorkowym meczu kontrolnym Górnik Zabrze zremisował ze słowackim MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

Początek meczu zaczął się obiecująco dla Górnika, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Dani Pacheco. Słowacy byli konkretniejsi, wykorzystując nasze błędy w defensywie i mieli zdecydowanie lepiej nastawione celowniki. Po 6 minutach prowadzili dwoma golami. Generalnie zabrzanie w pierwszej połowie nie zachwycili aczkolwiek stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najbliżej byli Robert Dadok i Pacheco, których strzały obijały poprzeczkę. W końcówce pierwszej części po strzale Pacheco i dobitce Mateusza Cholewiaka skutecznymi interwencjami popisał się Groger.

Początek drugiej połowy to przewaga zabrzan. W 55 minucie po podaniu Alasany Manneha piłkę przejął Erik Janża, minął obrońcę i w sytuacji sam na sam uderzył w poprzeczkę. Jeszcze do piłki dopadł Bartosz Nowak, który dopełnił formalności zdobywając bramkę kontaktową. Górnicy przejęli inicjatywę, podeszli wyżej i agresywniej na rywala. Głównymi reżyserami gry po stronie zabrzan byli Manneh, Nowak oraz Janża.

W 72 minucie po akcji Pawła Olkowskiego z prawej strony i dośrodkowaniu w pole karne, Alan Lubaski z kilku metrów wpakował piłkę do siatki rywali. W 84 minucie świetnie spisujący się w tym meczu Maksymilian Gandziarowski podał do Adriana Dziedzica, ten przedłużył piłkę do Lubaskiego. Napastnik zabrzan stanął oko w oko z golkiperem przyjezdnych. Niestety, tym razem bramkarz gości wyszedł z sytuacji obronną ręką.

W końcówce meczu dośrodkowanie Olkowskiego w pole karne wybili obrońcy Tatrana. Chwilę później po wrzutce Janży piłka po uderzeniu głową Aleksandra Paluszka minimalnie minęła spojenie bramki gości.

Jutro rozpocznie się zgrupowanie w Opalenicy,  drużyna formę szlifować będzie przez dwa tygodnie (do 10 lipca).

Górnik Zabrze – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2 (0:2)

0:1 – Vosko, 5′
0:2 – Divis, 6′
2:1 – Nowak, 55′
2:2 – Lubaski, 72′

Górnik: Sokół – Surowiec, Janicki, Eizenchart, Dadok, Stalmach, Mvondo, Cholewiak, Pacheco, Podolski, Włodarczyk
Bielica – Szymański, Paluszek, Gandziarowski, Olkowski, Dziedzic, Janża, Manneh, Ciućka, Nowak, Lubaski
Trener: Bartosch Gaul

MFK Tatran: Groger – Popovic, Krcik, Zupa, Gerat, Vaclavik, Divis, Vosko, Stas, Kacerik, Bedecs
Rezerwowi: Svacek, Filinsky, Mihal, Totka, Bielak, Benovic, Marti, Alex, Matos, Yuto