Sparing: Górnik Zabrze – FK Teplice 2:0. Dopietta Jesusa

g.rajda  -  25 stycznia 2020 16:35
0
5580

W drugim sobotnim meczu kontrolnym piłkarze Górnika Zabrze wygrali z drużyną FK Teplice 2:0. Oba gole przed przerwą zdobył Jesus Jimenez, tym samym Hiszpan popisał się dopiettą.

Zabrzanie bardzo dobrze weszli w mecz i już po niespełna 25 minutach prowadzili dwoma golami. Autorem obu był Jesus Jimenez. Hiszpanowi przy trafieniach asystowali Erik Jirka oraz Igor Angulo. Kolejne szanse zabrzan, to uderzenia głową Angulo (wrzutka Jirki), a także Pawła Bochniewicza (dośrodkowywał Alasana Manneh). Najlepszą okazję do poprawienia rezultatu miał Igor, jednak w 37 minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Po zmianie stron ponownie piłkarze Górnika dwukrotnie próbowali zaskoczyć Divisa. Strzały Jiriki oraz Łukasza Wolsztyńskiego w niewielkiej odległości mijały bramkę rywali. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Oznacza to, że „Trójkolorowi” mieli bardzo pozytywne pożegnanie z Cyprem ( we wcześniej rozegranym meczu, zwyciężyli AFK Cikszereda Miercurea Ciuc 4:1). Jeszcze w sobotę podopieczni Marcina Brosza wyruszą w drogę do Polski.

Za tydzień (2 lutego) Górnik rozegra ostatni sparing z FC Salzburg. Zmagania w PKO Ekstraklasie zabrzanie rozpoczną od wyjazdowego spotkania z Koroną Kielce.

Górnik Zabrze – FK Teplice 2:0 (2:0)

1:0 – Jimenez, 21′
2:0 – Jimenez, 23′

Górnik Zabrze: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża – Matuszek, Manneh – Jirka, Wolsztyński (73′ Krawczyk), Jimenez – Angulo (80′ Matras)
Rezerwowi: Loska, Krawczyk, Matras, Rostkowski
Trener: Marcin Brosz

FK Teplice: (I połowa) Diviš – Paradin, Ljevaković, Mareš – Hyčka, Nazarow, Trubač, Hýbl – Moulis, Vyhnal, Radosta
(II połowa) Diviš – Vondrášek, Čmovš, Knapík, Hýbl – Radosta (60′ Emmer), Ljevaković, Mareček, Žitný, Moulis – Vyhnal

Źródło: Górnik Zabrze/Roosevelta81.pl