Sparing: Górnik Zabrze – AS Trenčín 4:1. Wynik cieszy. Najważniejsze, że zagrali

Kibic  -  19 stycznia 2021 14:22
0
5525

W rozegranym dzisiaj meczu kontrolnym podopieczni Marcina Brosza pokonali słowacki AS Trenčín 4:1. Na stadionie w Żylinie bramki dla „Trójkolorowych” zdobywali Daniel Ściślak, Krzysztof Kubica oraz dwukrotnie Bartosz Nowak. Dla słowackiego zespołu trafił Matúš Kmeť.

Po wielu perypetiach związanych z tegorocznymi przygotowaniami, podopieczni Marcina Brosza wreszcie mogli zagrać spotkanie kontrolne. I to jest w tym miejscu najważniejsze, ale oczywiście wygrana zawsze cieszy.

Obaj trenerzy posłali dzisiaj do boju po dwie jedenastki. W zespole Górnika w pierwszej części oglądaliśmy zawodników, którzy zazwyczaj w lidze grają mniej. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia Trenčína, kiedy to już w 4 min wynik otworzył Kmet. W tej części gry lepiej prezentowali się Słowacy, ale zabrzanom udało się jeszcze przed przerwą wyrównać. Daniel Ściślak skutecznie wyegzekwował rzut karny.

Po zmianie stron Marcin Brosz posłał do boju bardziej doświadczoną jedenastkę i trzeba przyznać, że nasz zespół uzyskał sporą przewagę. Górnicy już kilka minut po przerwie wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Kubicy, który najprzytomniej zachował się po rzucie rożnym, głową kierując piłkę do siatki Bergsena. Dobre okazje mieli jeszcze – wyróżniający się w Górniku – Masouras, a także Jesus Jimenez. Obu zawodnikom zabrakło precyzji w wykończeniu. Tą z kolei popisał się Bartosz Nowak. Na kwadrans przed końcem meczu uderzył z rzutu wolnego nie do obrony. Ten sam zawodnik, po błędzie słowackiej defensywy, ustalił rezultat.

Cieszy z pewnością rezultat, cieszy również dobra gra obronna w drugiej części spotkania, a także skuteczność. We wtorkowym spotkaniu nie oglądaliśmy nowych nabytków, bo tych wciąż nie widać. W kadrze Górnika nie było również m.in Romana Prochazki oraz Filipa Bainovića. Kolejny sparing zaplanowany jest na sobotę, a rywalem ma być Slovan Bratysława.

Górnik Zabrze – AS Trenčín 4:1 (1:1)

0:1 – Kmet, 4′
1:1 – Ściślak, 42′ (k)
2:1 – Kubica, 49′ (g)
3:1 – Nowak, 74′ (w)
4:1 – Nowak, 84′

AS Trenčín (I połowa): Šemrinec – Yem, Pires, Križan, Pirinen – Kmeť, El Mahdioui, Roguljić – Amoah, Čataković, Corryn
(II połowa): Bergsen – Mazanovský, Ramón, Kapuadi, Slávik – Kadák, Ibrahim, Zubairu – Gaži, Ikoba, Ghali
Trener: Stijin Vreven

Górnik Zabrze (I połowa): Kudła – Pawłowski, Wiśniewski, Evangelou, Eizenchart, Hajda, Ściśłak, Wojtuszek, Rostkowski, Ryczkowski, Sobczyk; ponadto wszedł Michalski
(II połowa): Chudy – Gryszkiewicz, Koj, Paluszek, Janża, Manneh, Kubica, Nowak, Masouras, Jimenez, Krawczyk
Trener: Marcin Brosz