Sparing: Górnik lepszy od Cracovii. Gole Paluszka i Krawczyka

Kibic  -  31 stycznia 2021 14:10
0
4452

W niedzielę w samo południe zespół Górnika Zabrze miał okazję zmierzyć się w meczu kontrolnym z Cracovią. Spotkanie rozegrane zostało w na obiektach Cracovia Training Center. 

W obu zespołach okazję do zagrania mieli piłkarze, którzy nie wyszli, bądź spędzili mało czasu, podczas meczów ligowych. Przypomnijmy, że w sobotni wieczór „Trójkolorowi” mierzyli się z Lechem. Krakowianie w tym samym dniu przegrali z innym poznańskim zespołem – Wartą. Po tym meczu do dymisji podał się trener „Pasów”, Michał Probierz.

Zwycięsko z tego pojedynku wyszli „Trójkolorowi”, chociaż to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Sylwestra Lusiusza. Do wyrównania doprowadził wprowadzony po przerwie Aleksander Paluszek. Obrońca Górnika wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i umieścił piłkę w siatce rywali głową. Decydujące trafienie było autorstwa Piotra Krawczyka, który skutecznie wyegzekwował jedenastkę.

Cracovia – Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

1:0 – Lusiusz, 18′
1:1 – Paluszek, 64′
1:2 – Krawczyk, 75′ (k)

Cracovia (skład wyjściowy): Hrosso – Ferraresso, Marquez, Dytiatiev, Gardawski – Ziewiec, Lusiusz, Rivaldo Jr., Thiago – Pik, Piszczek
Trener: ?

Górnik (skład wyjściowy): Kudła – Wiśniewski (54′ Paluszek), Evangelou, Pawłowski – Michalski (46′ Hajda), Procházka, Manneh, Ściślak (75′ Michalski), Eizenchart – Ryczkowski (46′ Rostkowski), Krawczyk (75′ Ryczkowski)
Rezerwowi:
Grzesiak, Neugebauer – Hajda, Paluszek, Rostkowski
Trener: Marcin Brosz

Źródło: Górnik Zabrze/ cracovia.pl/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments