Sparing: FK Teplice – Górnik Zabrze 2:0. Powtórka sprzed roku

Kaszpir  -  26 stycznia 2019 16:01
0
5702

W swoim trzecim meczu sparingowym Górnik Zabrze przegrał z zespołem FK Teplice. Spotkanie rozegrane w miejscowości Sotira zakończyło się rezultatem 0:2. Bramki dla Teplic zdobyli Žitný oraz Soungole.

Nie było niespodzianki jeżeli chodzi o skład Górnika na to spotkanie. Wyjściowa jedenastka zestawiona była niemal identycznie, jak podczas pierwszej gry kontrolnej przeciwko Anagennisi Deryneia. Jedyna zmiana to Łukasz Wolsztyński od pierwszej minuty w miejsce Szymona Żurkowskiego. Skąd absencja „Zupy”? W przyszłym tygodniu Żurkowski ma przejść badania medyczne w kontekście transferu do Fiorentiny i być może w klubie woleli dmuchać na zimne.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem i podobnie jak przed rokiem ponownie lepsi okazali się Czesi. Obie bramki przesądzające o ich zwycięstwie zdobyli po przerwie. Najpierw Žitný wykorzystał błąd naszej defensywy, posyłając futbolówkę obok Chudego. Wynik ustalił Soungole, który najszybciej dopadł do dośrodkowywanej piłki i strzałem głową umieścił ją w bramce Chudego. Zabrzanie najbliżej zmiany rezultatu byli kiedy przed szansą stawali Igor Angulo oraz Łukasz Wolsztyński. Napastnicy Górnika byli jednak nieprecyzyjni i przegrana „Trójkolorowych” stała się faktem.

Było to już trzeci zimowy sparing Górnika i pierwsza porażka. W najbliższy poniedziałek zabrzanie zmierzą się z młodzieżowym zespołem FK Čukarički.

FK Teplice – Górnik Zabrze 2:0 (0:0)

1:0 – Žitný, 56′
2:0 – Soungole, 68′

FK Teplice: Grigar – Krob, Jerabek, Ljevakovic, Cmovs, Moulis, Kucera, Zitny, Vondrasek, Vosahlik, Hora
Trener: Stanislav Hejkal

Górnik Zabrze: Chudy – Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj, Matras, Wolsztyński, Gvilia, Smuga (24′ Zapolnik, 66′ Matuszek), Jimenez, Angulo (75′ Smuga)
Trener: Marcin Brosz