Sparing: Anagennisi – Górnik 0:8. Pogrom na początek. Premierowe trafienie „Vako”

Kaszpir  -  16 stycznia 2019 18:43
0
7341

W meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w cypryjskiej miejscowości Protoras, Górnik wysoko pokonał zespół Anagennisi Deryneia 8:0. Łupem bramkowym podzielili się: Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez x3, Valeriane Gvilia, Przemysław Wiśniewski, Kamil Zapolnik, Kacper Michalski.

Na spotkanie z Anagennisi Deryneia w składzie Górnika pojawili się trzej nowo pozyskani piłkarze. W bramce od początku zatem oglądaliśmy Martina Chudego, natomiast w środku pola znaleźli się Valeriane Gvilia oraz Mateusz Matras.

Pierwszy sparing Górnika zakończył się pogromem cypryjskich rywali. Zabrzanie od początku meczu dominowali nad przeciwnikiem, czego efektem worek goli. Już po kwadransie podopieczni Marcina Brosza prowadzili trzema bramkami. Kanonadę rozpoczął Szymon Żurkowski pokonując bramkarza strzałem z dystansu, kolejne trzy trafienia (klasyczny hat-trick) dołożył Jeusus Jimenez. To był już czwarty gol Górnika, a asystę przy nim zanotował Daniel Smuga. Po raz piąty piłka wylądowała w siatce Cypryjczyków za sprawą Vako Gviliego, była to oczywiście premierowa zdobycz Gruzina w barwach 14-krotnych mistrzów Polski. Do przerwy licznik zatrzymał się na cyfrze „5”, ale można było spodziewać się, że to nie będzie koniec strzelania.

Na drugą część spotkania wyszła zupełnie inna jedenastka. Zmiennicy poradzili sobie niewiele gorzej, byli tylko nieco mniej skuteczni. Gra ponownie toczyła się pod dyktando Górnika, jednak długo nie udawało się przełożyć tego na efekty bramkowe. W końcu, w okolicach osiemdziesiątej minuty zabrzanie znaleźli sposób na pokonanie cypryjskiego golkipera. Najpierw uczynił to Przemysław Wiśniewski, po chwili swoje dołożył Kamil Zapolnik (tutaj asysta Adriana Gryszkiewicza). Na tym nie koniec jak się okazało, a z gola tym razem mógł cieszyć się Kacper Michalski, ustalając rezultat pojedynku.

Występujący w drugiej lidze Cypryjskiej zespół z Deryneii nie postawił „Trójkolorowym” zbyt wysoko poprzeczki. Efektowna wygrana, po kilku dniach ciężkiej pracy z pewnością może cieszyć. Była to jedyna gra kontrolna podczas pierwszego tygodnia przygotowań na Cyprze. W piątek zawodnicy wrócą do Zabrza, by już we wtorek udać się w drogę powrotną, kontynuować przygotowania do rundy wiosennej.

Anagennisi Deryneia FC – Górnik Zabrze 0:8 (0:5)

0:8 – Michalski, 85′

Górnik Zabrze (skład wyjściowy): Chudý – Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj, Matras, Smuga, Jimenes, Żurkowski, Gvilia, Angulo
II połowa: Bielica – Michalski, Wiśniewski, Matuszek, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz, Nowak, Urynowicz, Wolsztyński, Liszka, Zapolnik
Ponadto grali: Loska, Kiklaisz