Socios przekazało klubowi sprzęt dla młodzieży!

Milo  -  15 października 2015 15:46
0
824

socios_stroje_mlodzieży

Blisko 36 000 złotych wart jest sprzęt sportowy, który Socios Górnik przekazało wczoraj do klubu. Sprzęt przeznaczony jest dla grup młodzieżowych Górnika Zabrze. To kolejne wymierne działanie na rzecz zabrzańskiego klubu, najliczniejszego stowarzyszenia kibicowskiego w Polsce.

Górnikowi Zabrze pozostaje tylko cieszyć się, że ma tak oddanych kibiców. Blisko rok temu wystartowała inicjatywa „Socios Górnik”. Dołączają do niej kibice trójkolorowego śląskiego klubu, którzy regularnie wpłacają składki członkowskie. W ciągu 10 miesięcy stowarzyszenie zrzeszyło ponad 1200 kibiców i zebrało już 170 tys. złotych. Właśnie za te pieniądze od pewnego czasu wymiernie wspiera swój klub. W lipcu stowarzyszenie zostało oficjalnym sponsorem Górnika, wykupując srebrny pakiet Górnik Biznes Partner, a teraz przekazało Górnikowi Zabrze sprzęt o wartości 35 979 złotych.

Zakup sprzętu dla grup młodzieżowych ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony wspiera rozwój tych, którzy już za kilka lat, być może będą stanowili o sile Górnika Zabrze. Na klub, podobnie jak na samo stowarzyszenie patrzymy długofalowo. Dlatego tak chętnie angażujemy się w pracę u podstaw. Mamy nadzieję, że sprzęt będzie dobrze służył naszej młodzieży – mówi Marek Krupa, Prezes Socios Górnik

socios_stroje_mlodzieży2

Stowarzyszenie sprzęt zaprezentowało na kameralnej prezentacji, zwołanej w Hotelu Ibis na dwie godziny przed dostarczeniem go do klubu. W ramach wsparcia, do Górnika Zabrze przekazano najwyższej jakości sprzęt Adidasa. Wśród zakupionego i przekazanego sprzętu było: 40 strojów meczowych, 40 strojów treningowych, 100 piłek, 40 toreb sportowych, 40 kompletnych dresów oraz bluz ortalionowych, 40 ochraniaczy i 80 skarpetogetrów.

To pierwsze działanie o tak szerokim charakterze społecznościowym w śląskim klubie. – Działamy po to by zrzeszać wszystkich kibiców Górnika. Zamiast organizacji opraw czy wyjazdów za cel postawiliśmy sobie wspieranie organizacyjne Górnika Zabrze. To zupełna nowość w polskiej piłce. Zrzeszamy kibiców od 1. miesiąca życia, po osoby mające 83 lata. Ten sprzęt jest prezentem dla grup młodzieżowych Górnika, nie tyle od samej organizacji, co od zrzeszonych w niej kibiców. Mówiąc wprost – każdy z członków Socios, wpłacając składki członkowskie, wydał na ten sprzęt ponad 30 złotych ze swojej kieszeni. To jednostkowo niewielka kwota, a mogłaby być jeszcze niższa, gdyby członków było więcej. Pamiętajmy, że jeżeli po niespełna roku działalności możemy robić tak świetne rzeczy, to w momencie, gdy będzie nas kilkakrotnie więcej będziemy jeszcze większym wsparciem i kluczowym ogniwem, stanowiącym o sile Górnika Zabrze. Socios to organizacja dla tych, którzy chcą wspierać klub nie tylko dopingiem. Przekazując sprzęt udowadniamy to. Dlatego wszystkich zachęcamy do składania deklaracji członkowskich. – podkreśla Krupa.

Deklaracje członkowskie do pobrania są na www.sociosgornik.org

Do klubu trafiło:

⦁    Koszulki meczowe dla zawodników z pola – kolor 1        – 18 szt.
⦁    Koszulki meczowe dla zawodników z pola – kolor 2        – 18 szt.
⦁    Spodenki meczowe dla zawodników z pola – kolor 1        – 18 szt.
⦁    Spodenki meczowe dla zawodników z pola – kolor 2        – 18 szt.
⦁    Skarpetogetry piłkarskie                        – 80 par
⦁    Koszulki treningowe dla zawodników z pola – kolor 1        – 18 szt.
⦁    Koszulki treningowe dla zawodników z pola – kolor 2        – 18 szt.
⦁    Spodenki treningowe dla zawodników z pola – kolor 1        – 18 szt.
⦁    Spodenki treningowe dla zawodników z pola – kolor 2        – 18 szt.
⦁    Koszulki meczowe dla bramkarzy – kolor 1            – 2 szt.
⦁    Koszulki meczowe dla bramkarzy – kolor 2            – 2 szt.
⦁    Spodenki meczowe dla bramkarzy – kolor 1            – 2 szt.
⦁    Spodenki meczowe dla bramkarzy – kolor 1            – 2 szt.
⦁    Kombinezony treningowe dla bramkarzy                – 4 szt.
⦁    Torby sportowe                            – 40 szt.
⦁    Dres ortalionowy (bluza i spodnie)                    – 40 kpl*.
⦁    Piłka sportowa                            – 100 szt.
⦁    Ochraniacze piłkarskie                        – 40 kpl.
⦁    Narzutki treningowe                            – 20 szt.

*do klubu został przekazanych 40 par spodni i 39 bluz. Na brakującej bluzie haftowany jest herb Górnika i zostanie ona przekazana do klubu w najbliższym czasie.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments