Socios organizuje debatę dla kibiców, a później zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie

Spark  -  5 czerwca 2015 14:03
0
704

socios_debata

Zgodnie z listem otwartym wysłanym do zarządu klubu w dniu 2 czerwca, stowarzyszenie Socios Górnik zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie swoich członków. Odbędzie się ono 25 czerwca, o godz. 18 w zabrzańskim Hotelu Diament. Głównym tematem wydarzenia będą decyzje odnośnie dalszych negocjacji z zarządem klubu Górnik Zabrze w sprawie umowy o współpracy. Do Walnego Zgromadzenia wszyscy członkowie Socios przystąpią odpowiednio przygotowani i poinformowani. 10 czerwca wszystkie najważniejsze projekty umów zostaną rozesłane do członków, a 17 czerwca zostanie zorganizowana debata dla kibiców pt.: „Kibice są najważniejsi“, przedstawiająca m.in. dokładnie kulisy relacji pomiędzy Socios a zarządem Górnika.

Negocjacje z zarządem klubu Górnika Zabrze trwają od listopada zeszłego roku. W ostatnim liście otwartym do władz Górnika Zabrze, zarząd stowarzyszenia wyraził swoje niezadowolenie z powodu przedłużających się rozmów, wprowadzania przez zarząd klubu coraz to nowych zmian do wspólnie wypracowanych projektów (bez konsultacji ze stowarzyszeniem), niedotrzymywania obietnic oraz rozmawiania z Socios z pozycji siły. Zarząd stowarzyszenia stwierdził, iż zgodnie z zasadą transparentności i demokratycznych wartości, los dalszych rozmów podda pod głosowanie najwyższego organu – czyli Walnego Zgromadzenia, tworzonego przez wszystkich członków Socios Górnik.

25 czerwca – Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie

Walne Zgromadzenie odbędzie się jeszcze przed wakacjami – 25 czerwca o godz. 18 – w Hotelu Diament. Poświęcone będzie w głównej mierze decyzjom odnośnie rozmów stowarzyszenia z zarządem klubu. – Zarząd Socios Górnik czuje się w obowiązku wobec setek kibiców, poinformować o przebiegu kilkumiesięcznych rozmów z klubem. Chcemy dać kibicom zrzeszonym w Socios możliwość zadecydowania czy ich zdaniem rozmowy z klubem idą w dobrym kierunku. Socios Górnik to nie tylko jego zarząd, ale w szczególności ponad 1100 kibiców i to oni mają pełne prawo wypowiedzieć się na temat najważniejszych kroków – mówi Marek Krupa, Prezes Socios Górnik.

W Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu będzie mógł głosować każdy członek Socios Górnik powyżej 16. roku życia, który ma uregulowane składki członkowskie na dzień 31 maja. Co więcej, każdy z członków może złożyć pod głosowanie własny projekt uchwały pod głosowanie. Dużym problemem nie będzie również brak możliwości pojawienia się osobiście na Walnym Zgromadzeniu. – W dokumentach przed Walnym Zgromadzeniem oraz na stronie internetowej umieścimy wzór przekazania pełnomocnictwa innej osobie w podejmowaniu decyzji – dodaje Krupa

Wcześniej wielka debata dla kibiców oraz rozesłanie umów

Zdaniem zarządu Socios Górnik do Walnego Zgromadzenia wszyscy członkowie Socios Górnik powinni przystąpić maksymalnie poinformowani. Z tego powodu już w ciągu najbliższych dni, wszyscy członkowie drogą elektroniczną otrzymają wszystkie najważniejsze projekty umów.

Dodatkowo 17 czerwca, również w Hotelu Diament, zostanie zorganizowana specjalna debata dla kibiców pod hasłem „Kibice są najważniejsi“, na której zarząd Socios omówi projekty umów i przedstawi inne szczegóły relacji z klubem. Na debacie przedstawione zostaną także formy wsparcia Górnika Zabrze, na wypadek, gdy Walne Zgromadzenie podejmie decyzję o niekontynuowaniu rozmów z zarządem. – Zdajemy sobie sprawę, że rozmowy ze sternikami Górnika trwały bardzo długo i że nawet przekazanie umów członkom, którzy nie byli przy rozmowach i ich zbyt pilnie nie śledzili, nie da pełnej wiedzy na temat podejścia zarządu do stowarzyszenia. Niezbędne jest dodatkowe zebranie i omówienie wszystkich zmian, faktów oraz dat.

W całej sytuacji kluczowy projekt umowy z 4 maja

Podczas debaty dużo uwagi zostanie poświęcone propozycji zarządu klubu z początku maja, w której to wbrew obietnicom zmiany tylko jednego punktu, dotyczącego pozyskiwania przez stowarzyszenie tzw. „dużego biznesu“, pozmieniał wiele innych fragmentów projektu bez konsultacji. – Z jednej strony zostały wprowadzone często niezgodne ze statutem Socios Górnik zapisy, mocno ograniczające działalność stowarzyszenia w ogóle, a z drugiej zniknął np. z umowy fragment o tym, że stowarzyszenie, a więc przecież kibice, oraz Górnik Zabrze mianują się w umowie partnerami. Zarząd klubu doskonale wiedział, jak zapis o partnerstwie jest dla nas ważny, gdyż negocjowaliśmy go jeszcze na początku roku. To tylko jeden przykładów. Mimo wszystko postanowiliśmy dać zarządowi Górnika jeszcze jedną szansę. Niestety nie została ona wykorzystana, gdyż zarząd klubu znowu nie dotrzymał słowa wprowadzając do dokumentów, opracowanych na kolejnym spotkaniu, kolejne zmiany bez konsultacji z nami. Choć nie były one tak daleko idące, jak przy poprzednim projekcie, to w naszej ocenie były bardzo istotne. Ostatecznie rozstrzygną to jednak wszyscy członkowie Socios – kończy Marek Krupa.

Najważniejsze daty:

socios_daty_czerwiec

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments