Socios Górnik zarejestrowane. Zapisy już za kilkanaście dni!

Milo  -  12 listopada 2014 14:09
0
1088

kibice2_Górnik_Lechia1415

Coraz prężniej rozwija się nowe stowarzyszenie Socios Górnik. Stowarzyszenie zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, co oznacza, że zostało oficjalnie zarejestrowane. Zapisy do Socios Górnik powinny ruszyć już za kilkanaście dni. Wkrótce zostanie ujawniony termin specjalnej prezentacji nowego stowarzyszenia.  – Chcemy by start działalności dla wyjątkowego klubu, miał wyjątkową oprawę. Na spotkaniu zaprezentujemy cele, warunki członkostwa, kwoty składek, karty członkowskie, stronę internetową a także najbliższe działania marketingowe. To będzie dzień, kiedy na stół wyłożymy wszystkie karty i rozpoczniemy rekrutację do Socios – mówi prezes stowarzyszenia Marek Krupa.

Socios zarejestrowane!

5 listopada do Krajowego Rejestru Sądowego w Gliwicach zostało wpisane Stowarzyszenie „Socios Górnik”. Tym samym Stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane. Wobec tego, możemy poinformować, że najważniejsza, a jednocześnie najbardziej czasochłonna procedura przygotowawcza, niezbędna do realizacji celi Stowarzyszenia, została zakończona sukcesem. – Cały proces zajął nam nieco więcej czasu niż na początku sądziliśmy. Mimo to cieszymy się, że ten formalny krok został przez nas zrealizowany i Stowarzyszenie jest oficjalnie zarejestrowane – mówi Marek Krupa, Prezes Stowarzyszenia Socios Górnik.

Ostatnie formalności

Rejestracja nie oznacza jednak od razu rozpoczęcia całego projektu i uruchomienia naboru na członków „Socios”. – Przed nami jeszcze dużo pracy, niezbędnej do tego by ruszyć z zapisami i składkami. Wynika to z tego, że dopiero po zarejestrowaniu przez sąd możemy wystąpić np. o NIP, REGON, założyć konto w banku, czy zarejestrować bazę członków w GIODO. Bez tego nie możemy prowadzić naszej statutowej działalności. Przed nami więc jeszcze trochę pracy nad formalnościami, ale wszystkie dokumenty mamy przygotowane. Kibiców zatem prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości – dodaje Marek Krupa.

Oficjalna prezentacja Stowarzyszenia

Stowarzyszenie szacuje, że formalności niezbędne do uruchomienia zapisów potrwają kilkanaście dni. W tym czasie Stowarzyszenie będzie przygotowywać oficjalną prezentację – Obecnie dogrywamy warunki wynajmu miejsca, w którym przeprowadzimy oficjalną prezentację Stowarzyszenia. Chcemy by start działalności dla wyjątkowego klubu, miał wyjątkową oprawę. Na spotkaniu zaprezentujemy cele, warunki członkostwa, kwoty składek, karty członkowskie, stronę internetową a także najbliższe działania marketingowe. To będzie dzień, kiedy na stół wyłożymy wszystkie karty i rozpoczniemy rekrutację do Socios – podkreśla Prezes Stowarzyszenia.

Data tego wydarzenia, a jednocześnie data rozpoczęcia naboru na „Socio” zostanie podana w ciągu kilku dni.

Nad czym jeszcze pracuje Socios?

Poza kwestiami formalnymi, wymienionymi wyżej Stowarzyszenie kończy pracę nad projektami marketingowymi oraz projektem strony internetowej i formami płatności składek. Na ukończeniu są również projekty kart członkowskich – ich pierwsze egzemplarze wkrótce trafią do tłoczni – oraz pierwszy film promocyjny. Tworzone są i rozwijane kolejne projekty, które będą realizowane w ciągu pierwszych miesięcy działania Stowarzyszenia.

Spotkanie w klubie

Mimo prac nad przygotowaniem do startu projektu, członkowie-założyciele „Socios” bardzo pilnie przyglądają się informacjom, dotyczącym sytuacji w klubie. – Niepokoją nas ostatnie doniesienia medialne na temat sytuacji w klubie. Niestety informacje płynące z klubu są dość ogólne i dla nas niewystarczające. Mamy wiele dodatkowych pytań odnośnie sytuacji finansowej Górnika. Dlatego też poprosiliśmy klub o spotkanie, które wstępnie zostało umówione na koniec tygodnia – dodaje Krupa. Na tym spotkaniu „Socios” będą dyskutowali także nad kooperacją z klubem w zakresie działań promocyjnych.

Start najbardziej pionierskiego projektu w kibicowskiej Polsce jest więc tuż tuż. Cieszymy się, że będzie on miał miejsce właśnie w Zabrzu, przy najbardziej utytułowanym polskim klubie piłkarskim. Jesteśmy przekonani, że będzie on czymś wyjątkowym. Pragniemy, by wszystko było prowadzone na najwyższym stopniu profesjonalizmu, dlatego potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Kibiców zachęcamy do śledzenia informacji na temat startu zapisów do Stowarzyszenia, który nastąpi już wkrótce, a także przygotowania się do wypełnienia deklaracji członkowskich.

Źródło: Socios Górnik
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments