Socios Górnik ujawnia szczegóły członkostwa i mówi: „Teraz wszystko zależy od miasta i klubu”

Milo  -  10 października 2014 11:49
0
1268

kibice5_Górnik_Lechia1415.jpg

Inicjatywie „Socios Górnik” przygląda się z zaciekawieniem cała piłkarska Polska. Dzieje się tak nie bez przypadku, gdyż wiele wskazuje, że nowe Stowarzyszenie wprowadzi do rodzimej piłki niespotykane dotąd standardy, związane z współdecydowaniem o ważnych dla klubu przedsięwzięciach, a także organizacją kibiców. Oficjalna rejestracja Stowarzyszenia, a co za tym idzie możliwość zapisania się jako „Socio” powinna nastąpić już niedługo. W związku z tym Zarząd „Socios Górnik” zaczyna ujawniać stopniowo warunki członkostwa.

Od kilku tygodni Stowarzyszenie „Socios Górnik” jest na ustach całej piłkarskiej Polski. To pierwsza organizacja kibicowska, która ma za zadanie długofalowo wspierać finansowo klub, w zamian za możliwość współdecydowania w wielu ważnych dla niego aspektach. To model z powodzeniem funkcjonujący w najsilniejszych klubach niemieckich czy hiszpańskich.

Tysiące kibiców czeka

Ogromna część kibiców Górnika Zabrze z niecierpliwością czeka na moment, w którym będą mogli dołączyć do społeczności „Socios Górnik”, a tym samym wspierać Górnik Zabrze i o nim współdecydować – Dziennie dostajemy dziesiątki zapytań odnośnie możliwości zarejestrowania się jako Socio. Wielu kibiców bez względu na koszty chce się przyłączyć do nas już teraz. To z jednej strony pozytywnie nas zaskakuje, a z drugiej pokazuje jak świetnie jesteśmy odbierani i jak bardzo Górnikowi potrzebna jest  taka inicjatywa – mówi Marek Krupa, Prezes Stowarzyszenia. O popularności Stowarzyszenia może świadczyć fakt, że założony Fan Page na Facebooku w bardzo krótkim czasie polubiło już ponad pięć i pół tysiąca osób.

Piłka po stronie miasta

Kibice będą mogli oficjalnie dołączać się do Stowarzyszenia w momencie zakończenia oficjalnej rejestracji. Wiele wskazuje na to, że nastąpi to już niedługo. – Dokumenty rejestracyjne zostały złożone w Gliwicach 23 września. Zgodnie z procedurą, z sądu zostały one przekazane do Urzędu Miasta Zabrze celem weryfikacji. Z naszych informacji wynika, że znajdują się one tam już od kilku dni. Wobec tego, mamy nadzieję, wręcz jesteśmy przekonani, że działania zabrzańskiego magistratu pójdą sprawnie, bo pomimo tego, że sprawa dotyczy bezpośrednio naszego stowarzyszenia, to ściśle związana jest z Górnikiem. – wskazuje Marek Krupa. Czasu jest mało, bo jak podkreśliło Stowarzyszenie w swoim oświadczeniu, pierwszym zadaniem jest pomoc i wsparcie w procesie licencyjnym, a ten rozpocznie się już w styczniu – Skuteczność naszego działania zależy również od tego, jak szybko będziemy mogli oficjalnie wystartować z działalnością – podkreśla Prezes Socios Górnik

Temat akceptacji dokumentów rejestrowych „Socios Górnik” będzie jednym, ale nie jedynym z tematów, które Zarząd Stowarzyszenia będzie chciało poruszyć podczas spotkania w mieście – 15 października na godz. 15.00 zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Panią Prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik. Poza omówieniem kwestii proceduralnych, chcemy jasno przedstawić nasz plan działania i współdziałania z udziałowcami Górnika Zabrze. Jesteśmy przekonani, że wszystkie zainteresowane strony szybko dojdą do porozumienia dla dobra Górnika – mówi Krupa. Stowarzyszenie czeka również na stanowisko klubu wobec oficjalnego pisma złożonego po ostatnim spotkaniu. – Teraz wszystko zależy od miasta i klubu – puentuje temat Prezes Stowarzyszenia.

Praca wre!

Członkowie Stowarzyszenia w czasie pomiędzy zawiązaniem Stowarzyszenia, a jego rejestracją nie próżnują. – Udało nam się już teraz zbudować prężną strukturę złożoną z kilkudziesięciu osób. Opracowujemy strategie rozwoju, promocji i dotarcia do kibiców. Nawiązujemy kontakty z sympatykami Górnika i zagranicznymi klubami działającymi w systemie „Socios”. Przygotowujemy również różnorodne działania promocyjne, serwisy internetowe, które uruchomimy z dniem oficjalnej premiery – mówi dość ogólnie Marek Krupa.

Kilka kart członkowskich, takie same prawa dla wszystkich

Stowarzyszenie ujawnia także pierwsze szczegóły odnośnie członkostwa w Socios. Organizacja zdaje sobie sprawę z tego, że grupę kibiców Górnika tworzą różni ludzie o różnym statusie majątkowym i w różnym wieku. Dlatego też najprawdopodobniej nie będzie jednego rodzaju kart, tylko kilka. Co ważne jednak, każdy członek, niezależnie od wybranego wariantu będzie miał takie same prawa. – Nasz projekt skierowany jest do przeciętnego kibica i możemy zapewnić, że jest na każdą kieszeń. Poza zwykłymi kartami dla większości kibiców, planujemy przygotować karty „junior” dla dzieci do 16 roku życia, a także zniżki dla emerytów czy młodzieży uczącej się. Najprawdopodobniej będą też specjalne karty dla kibiców, którzy zdeklarują co miesiąc większe wpłaty od wymaganych w regulaminie. Co ważne – wszyscy będą mieli takie same prawa – chcemy być organizacją zrzeszającą i dającą możliwość wpływu na to co się dzieje w klubie wszystkim kibicom. Wprowadzenie kart dla dzieci – bez prawa głosu (wynika to z ustawy o Stowarzyszeniach) – ma za zadanie budować więź z klubem od najmłodszych lat i sprawić, że Górnik będzie także klubem rodzinnym – podkreśla Prezes Stowarzyszenia „Socios Górnik”.

Źródło: Socios Górnik
Foto: Mateusz Ochman/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments