Socios Górnik organizuje konferencję prasową na Stadionie Śląskim!

Milo  -  9 lutego 2016 13:04
0
954

IMG_7285

Stowarzyszenie Socios Górnik, działające przy Górniku Zabrze, 31 maja w Katowicach będzie organizować międzynarodową konferencję „Nowa jakość kibicowania“ („ New way of supporting“) na temat roli kibiców i ich współpracy z klubami. Na konferencję zostaną zaproszeni m.in. kibice największych europejskich klubów piłkarskich, a także szereg specjalistów i naukowców zajmujących się marketingiem sportowym i tematyką kibicowania, polscy kibice działacze sportowi i politycy. O szczegółach konferencji stowarzyszenie poinformuje 17 lutego na konferencji prasowej, zorganizowanej na Stadionie Śląskim.

Od początku działalności stowarzyszenie Socios Górnik podkreśla, iż jak na polskie realia jest organizacją o wyjątkowych wartościach i czerpie wzorce bezpośrednio z zachodu. Za słowami idą także i czyny, gdyż pół roku temu nawiązało współpracę z organizacją Supporters Direct Europe, największą na naszym kontynencie i najważniejszą międzynarodową organizacją kibicowską.

Owocem tej współpracy będzie konferencja, na której m.in. kibice z całej Europy pokażą i zaprezentują modele współpracy z czołowymi europejskimi klubami. Wydarzenie ma pokazać jakie nowe role mogą odgrywać kibice w swoich klubach, jak ważny jest ich udział w życiu kibicowskim, a także jak wiele na tej współpracy mogą zyskać pod kątem biznesowym same kluby. – Od Europy odbiegamy nie tylko poziomem sportowym naszych klubów, ale też poziomem współpracy z kibicami. Podczas roku działalności doskonale widzieliśmy jak kluby sportowe i ich właściciele nieświadomi są ogromnych przewag, jakie daje bardzo mocna współpraca ze wszystkimi środowiskami kibicowskimi. Dotychczas trzeba było wierzyć Socios Górnik na słowo, w maju będzie można zobaczyć na własne oczy jakie korzyści ze współpracy społecznościowej odnoszą największe europejskie kluby – mówi Marek Krupa, Prezes Socios Górnik

Wydarzenie będzie kierowane nie tylko do kibiców piłkarskich, chcących wprowadzić modele społecznościowe do swoich klubów, ale także do kibiców innych dyscyplin. Na wydarzenie zostaną też zaproszone kluby piłkarskie z całej Polski oraz kluby sportowe z regionu Śląska oraz władze miejskie, które często są właścicielami klubów. – Konferencja ma odbywać się ponad podziałami. Dostarczać wiedzy i uczyć nowoczesnych form współpracy z kibicami. Stąd decyzja iż odbędzie się ona w Katowicach, w stolicy Śląska. Natomiast konferencja prasowa, zorganizowana zostanie na Stadionie Śląskim, ikonie śląskiego sportu i miejscu największych sukcesów Górnika Zabrze – dodaje Marek Krupa.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej 17 lutego, przedstawione zostaną szczegóły wydarzenia, a także zaprezentowani pierwsi goście, prelegenci i partnerzy. Partnerami konferencji są Grupa Nowy Styl, marka Forum Seating, Supporters Direct Europe a także władze województwa śląskiego.

O Socios Górnik:
Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem stowarzyszenia jest stałe dokapitalizowywanie spółki Górnik Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz organizowanych akcji marketingowych, a przez to wzięcie realnej współodpowiedzialności za losy klubu. Stowarzyszenie nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments