Socios Górnik nabiera kształtów – przekroczenie kolejnej bariery blisko!

Spark  -  7 maja 2015 16:03
0
696

baner_socios

Socios podsumowuje kolejny miesiąc działalności. Choć – mimo akcji mobilizacyjnej – do 2000 członków stowarzyszeniu jeszcze daleko, to kwiecień Socios Górnik może zaliczyć do bardzo udanych. Na koncie jest 96 953 zł, a do organizacji coraz śmielej wkracza lokalny biznes.

Na koniec kwietnia stowarzyszenie liczyło 1102 członków. Dynamika dołączania trójkolorowych kibiców do inicjatywy nieznacznie spadła, jednak fakt ten nie wpływa deprymująco w żaden sposób na zarząd stowarzyszenia. – Tylko najbardziej optymistyczne scenariusze, które tworzyliśmy przed uruchomieniem Stowarzyszenia, zakładały większy przyrost członków. Liczyliśmy się z tym, że po kilku miesiącach działalności i przy wciąż ograniczonej widowni na Roosevelta, dynamika przyrostu nieco opadnie. Najważniejsze jednak, że grono naszych członków systematycznie się powiększa. Na pewno bardzo by nam pomogło w dynamiczniejszym rozwoju szybkie oddanie nowego stadionu oraz umowa z klubem. Czeka na to wielu naszych członków oraz kibiców, zastanawiających się nad dołączeniem do nas – mówi Marek Krupa, prezes stowarzyszenia Socios Górnik.

Bardzo blisko jest pokonanie kolejnej magicznej bariery. W dniu 30 kwietnia, na koncie Socios Górnik brakowało zaledwie 3 tysięcy złotych do okrągłej kwoty 100 tys. złotych.

Kwiecień pod znakiem biznesu

Poprzedni miesiąc był dla stowarzyszenia rekordowy pod kątem pozyskiwania nowych firm, które stały się członkami wspierającymi organizacji. W ciągu 30 dni, do stowarzyszenia dołączyły 4 nowe podmioty. – Są to lokalne firmy z Katowic oraz Zabrza, zajmujące się gastronomią oraz sprzętem motoryzacyjnym. Poza wsparciem finansowym dla naszej organizacji, każda z tych firm przygotowała specjalne zniżki, dla każdego klienta, który przy zakupach okaże kartę członkowską Socios – dodaje Krupa. O tym, jakie to firmy, można dowiedzieć się ze strony www.sociosgornik.org.

To początek większego projektu, który ma na celu skupić wokół społeczności kibiców Górnika szczególnie lokalny biznes, prowadzony często przez kibiców Górnika Zabrze. Stowarzyszenie chce stworzyć program zniżek dla członków Socios.

Chcemy podkreślić, że kibic legendarnego Górnika Zabrze to ktoś wyjątkowy, kto zasługuje na wyjątkowe traktowanie. To też zachęta dla wszystkich, którzy lubią oszczędzać na zakupach, ale nie szczędzą grosza na swój ukochany klub – podkreśla Krupa.

Stowarzyszenie w kwietniu rozpoczęło także współpracę z portalem wspomagaj.pl. Dzięki kooperacji każdy z sympatyków Górnika Zabrze (nawet ten nie będący socio), może poprzez stowarzyszenie wspierać finansowo klub podczas zakupów w ponad 100 sklepach internetowych.

Taksówką na mecz?

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec współpracy z lokalnymi firmami. Stowarzyszenie rozmawia z jedną z miejscowych korporacji taksówkarskich, która będzie dawała zniżki na przejazdy wszystkim socio. Rozpoczęły się rozmowy także z kolejnymi podmiotami, w tym z pewną instytucją finansową.

Podsumowując: stowarzyszenie nie zwalnia tempa i rozszerza swoją działalność na kolejne sektory.

Statystyki:

 

statystyki_socios_kwiecien1

statystyki_socios_kwiecien2statystyki_socios_kwiecien3statystyki_socios_kwiecien4

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments