Socios Górnik idzie za ciosem. Młodzi piłkarze z profesjonalną opieką medyczną

Milo  -  11 grudnia 2017 18:29
0
4170

Stowarzyszenie Socios Górnik w dniu 01.11.2017 r. związało się umową z przychodnią rehabilitacyjną „Salveo”. Umowa dotyczy opieki medycznej nad piłkarzami drużyn młodzieżowych Górnika Zabrze i będzie obowiązywać będzie przez najbliższych 12 miesięcy z opcją przedłużenia. Na jej podstawie, młodzi zawodnicy naszego klubu mają zapewnioną profesjonalną diagnostykę i rehabilitację.

O zdrowie piłkarza trzeba szczególnie dbać już na etapie młodzieżowca. Dzięki odpowiedniej pracy i opiece zdrowotnej, młodzi piłkarze mogą skupić się na treningu i grze, zamiast walczyć z różnego rodzaju kontuzjami lub niezaleczonymi urazami. W obecnych czasach medycyna sportowa, odpowiednia dieta czy prawidłowe odżywianie, to połowa sukcesu i właśnie do tej połowy, członkowie Socios Górnik chcą „przyłożyć swoją rękę”.

Przychodnia Salveo została wybrana na podstawie złożonych ofert. W jej wyborze uczestniczył Dyrektor Akademii Górnika Zabrze, p. Łukasz Milik. Pieniądze na sfinansowanie tego celu zostały przeznaczone zgodnie z decyzją członków Stowarzyszenia, która została podjęta na ostatnim Walnym Zgromadzeniu.

W pierwszym miesiącu obowiązywania umowy, z opieki medycznej skorzystało już trzech piłkarzy drużyn młodzieżowych Górnika Zabrze.

Nazwa Zabiegu Indiba Led Interferencja Jonofereza Viofor Laser PST Tens
Ilość zawodników korzystających z zabiegu 3 2 1 2 2 1 1 1
Ilość zabiegów w Listopadzie 9 6 3 6 6 3 3 3

 

Po sprzęcie sportowym, sprzęcie treningowym to kolejne działanie Socios Górnik ukierunkowane na najmłodszych adeptów Górnika Zabrze. To pierwsze działanie Stowarzyszenia, które nie ukierunkowane jest na zapewnienie środków do treningu, lecz skierowane jest na ich rozwój i przyszłą karierę. Jak widzimy po ostatnich rezultatach wychowankowie mogą stanowić o sile Górnika Zabrze. Socios Górnik jednak nie poprzestaje na wsparciu i wkrótce poda kolejne informacje odnośnie działań.

Jeśli jesteś kibicem Górnika Zabrze, jeśli zależy Ci na budowie solidnych podstaw klubu, na rozwoju młodzieży w nim trenującej, zapoznaj się z działaniami Socios Górnik i dołącz do tej organizacji kibiców, bo przecież DO MŁODZIEŻY ŚWIAT NALEŻY.

O Socios Górnik:
Stowarzyszenie Socios Górnik powstało 7 września 2014r. Oficjalnie działa od 4 grudnia 2014 roku. Socios Górnik jest pionierskim na skalę ogólnopolską, piłkarskim stowarzyszeniem non-profit, działającym w systemie naśladującym zachodnie wzorce takich klubów jak: Real Madryt, Burussia Dortmund czy FC Barcelona. Celem naszego Stowarzyszenia jest zrzeszenie wszystkich kibiców, którzy mają na sercu dobro klubu piłkarskiego Górnik Zabrze. Już jesteśmy największym stowarzyszeniem sympatyków piłkarskich w Polsce. Ponadto ze składek członkowskich oraz darowizn udało nam się zebrać 417 264,00zł! Bezpośrednio na klub piłkarski Górnik Zabrze przeznaczyliśmy 214 981,00 zł.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments