Socios Górnik będzie świętować swoją rocznicę… na karczmie piwnej!

Milo  -  24 listopada 2015 20:30
0
827

IMG_7285

Za kilka tygodni pierwsza rocznica działalności Socios Górnik. To stowarzyszenie, które zaledwie w ciągu trzech pierwszych miesięcy stało się największą organizacją kibicowską w Polsce i która w ciągu swojego pierwszego roku działalności zebrała ponad 200 tys. złotych dla Górnika Zabrze. Duże sukcesy w tym roku wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego członkowie stowarzyszenia szykują się do obchodów, które oczywiście będą miały górniczy charakter!

Start działalności stowarzyszenia nastąpił 4 grudnia 2014 roku, czyli w największe górnicze święto – Barbórkę. Stało się to nie bez przypadku, gdyż jak podkreślali założyciele stowarzyszenia, organizacja ma wyjątkowy charakter, odwołujący się bardzo mocno do samej górniczej społeczności. Choć mija już rok od momentu kiedy stowarzyszenie zaczęło działać z całkiem niezłymi sukcesami, to członkowie stowarzyszenia, ciągle wracają do swoich górniczych korzeni.

Tym razem nie w Barbórkę, a 12 grudnia odbędą się obchody rocznicowe Socios Górnik. Choć data nie wypada w górnicze święto, to mimo to, podczas obchodów będzie bardzo górniczo. – Wzorem kopalnianych imprez, organizowanych na Śląsku od dziada, pradziada, organizujemy dla naszych członków karczmę piwną. Odbędzie się ona w zabrzańskim lokalu Impresja – mówi Marek Krupa, Prezes Stowarzyszenia.

Wzorem najlepszych karczm piwnych będą górnicze przyśpiewki, dobre jedzenie i piwo lane do okazjonalnych kufli. Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy członkowie Socios Górnik wraz z osobami towarzyszącymi. Co warte podkreślenia i co będzie odróżniało wydarzenie od innych karczm piwnych – bardzo mile widziane będą również kobiety. Należy jednak pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona. – Choć stowarzyszenie liczy ponad 1200 członków to miejsc mamy 10 razy mniej. Z tego powodu liczy się kolejność zgłoszeń. – mówi Marek Krupa.

Karczma piwna rozpocznie się o godz. 13.00, 12 grudnia. Jej pierwsza część potrwa do godziny 17, kiedy z lokalu zostanie zorganizowany przemarsz na stadion, na mecz z Termalicą. Po meczu członkowie Socios będą mogli wrócić do lokalu i kontynuować – miejmy nadzieję w dobrych humorach – świętowanie pierwszej rocznicy Socios. Na wydarzenie zostaną zaproszeni piłkarze, kibice i działacze związani z Górnikiem Zabrze.

Bilet wstępu na wydarzenie wynosi 40 złotych. W cenie są dwa ciepłe posiłki, przekąski, piwo lub sok oraz pamiątkowy kufel. Informacje o zapisach na stronie WWW stowarzyszenia, forum oraz na kanale Facebookowym.

O Socios Górnik:

Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem stowarzyszenia jest stałe dokapitalizowywanie spółki Górnik Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz organizowanych akcji marketingowych, a przez to wzięcie realnej współodpowiedzialności za losy klubu. Stowarzyszenie nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments