Śnieg im nie straszny. Rezerwy znów zwycięskie

Kaszpir  -  8 lutego 2018 13:30
0
3870

Drugi zespół Górnika pokonał drużynę LKS-u Czaniec 3:1. Bramki dla zabrzan zdobyli: Sandi Arcon, Marko Zawada oraz Bartłomiej Olszewski.

W środowe późne popołudnie, podopieczni Wojciecha Gumoli rozegrali czwartą już grę kontrolną. Pojedynek był toczony w arcytrudnych warunkach, ponieważ obfite opady śniegu, nie ominęły również Czechowic-Dziedzic. Trzeba tutaj podkreślić dobrą organizację gospodarzy tego spotkania, bardzo szybko zorganizowali sprzęt, który usunął w dużej mierze, zalegające warstwy białego puchu. Zimowa aura wcale jednak nie podziałała na naszych piłkarzy usypiająco, wręcz przeciwnie. „Górnicy” rozpoczęli z wielkim animuszem i nie minął kwadrans, a zabrzanie prowadzili już dwoma golami. Strzelanie rozpoczął Sandi Arcon, wykorzystując dogranie Daniela Ściślaka. Drugą bramkę, ładnym uderzeniem zza pola karnego, zdobył Marko Zawada. Górnik dalej naciskał i miał kolejne sytuacje, ale nie zamienił ich na gole. Skuteczniejsi byli za to gospodarze, zdobywając bramkę honorową. Wynik przed przerwą ustalił – precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego – Bartłomiej Olszewski.

Po zmianie stron piłkarzom obu drużyn grało się coraz trudniej, nieustające opady miały duży wpływ na obraz spotkania. Samo bieganie nie przychodziło łatwo zawodnikom, nie mówiąc już o szybkim i dokładnym rozgrywaniu piłki. Rezultat meczu nie zmienił się do końca i czwarta wygrana rezerw Górnika stała się faktem.

W sobotę zabrzanie udadzą się do Czech, by rozegrać spotkanie z drugim zespołem Karviny. Początek meczu zaplanowano na godz. 14:00.

LKS Czaniec – Górnik II Zabrze 1:3 (1:3)

0:1 – Sandi Arcon, 5′ 
0:2 – Marko Zawada, 12′
1:2 – Ilya 30′
1:3 – Bartłomiej Olszewski, 42′

Górnik II: Szymański – Kulanek, Surowiec, Michalski, Liszka – Ściślak, Zawada, Kopia, Olszewski – Arcon, Staśkiewicz
Ponadto grali: Buszka, Jaksik, Wenglorz, Cybulski, Kotalczyk, D. Pawłowski
Trener: Wojciech Gumola

Przypomnijmy, dotychczasowe wyniki gier sparingowych Górnika II:
Górnik II – RKS Grodziec 3:0 (Ściślak, Kubica, Cybulski)
Spójnia Landek – Górnik II 1:3 (Ledecky, Kubica, Kulanek)
ROW Rybnik – Górnik II 1:2 (Ledecky 2)
LKS Czaniec – Górnik II (Arcon, Zawada, Olszewski)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/lksczaniec.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments