Smuda blisko Wisły. Nawałka zostanie w Zabrzu?

Luq  -  17 kwietnia 2013 09:12
0
848

nawalka1
Coraz więcej wskazuje na to, że nowym trenerem Wisły Kraków zostanie Franciszek Smuda, a to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo pozostania Adam Nawałki w Górniku.

Jak poinformowała jedna z niemieckich gazet, na meczu S.C. Padeborn – SSV Jahn Regensburg (0:0), pojawili się działacze Wisły Kraków. Dla Górnika jest to o tyle ważna wiadomość, że maleje prawdopodobieństwo, aby „Biała Gwiazda” zatrudniła Adama Nawałkę, gdy temu w czerwcu skończy się kontrakt w Zabrzu.

Wprawdzie były selekcjoner Polaków jest trenerem niemieckiej drużyny, ale gdy ta spadnie do trzeciej ligi, włodarze Jahn nie przedłużą z nim umowy. Degradacja jest wielce prawdopodobna, gdyż drużyna z Ragensburga zajmuje ostatnie miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że Smuda przejmie stery nad drużyną z Reymonta.

Znacznie rosną więc szanse na pozostanie w Zabrzu Nawałki. Szkoleniowiec w kwietniu ma rozmawiać z działaczami Górnika na temat swojej przyszłości. Trudno przypuszczać, aby miał odejść do innego klubu niż do Wisły, więc strony prędzej, czy później powinny osiągnąć porozumienie.

źródło:  sport.pl/Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments