Ślęza – Górnik II 1:1. Podział punktów we Wrocławiu

Kaszpir  -  10 maja 2018 12:17
0
2817

Drugi zespół Górnika zremisował we Wrocławiu ze Ślęzą 1:1. Autorem gola dla „Trójkolorowych” był Sandi Arcon.

W zaległym spotkaniu na Dolnym Śląsku, rezerwy Górnika z pewnością nie były faworytem. Primo: Wrocławianie to czołowy zespół w III-ligowej stawce; secundo: zmęczenie piłkarskim maratonem, który od kilku tygodni przechodzą podopieczni Wojciecha Gumoli, dodatkowo jeszcze podróż do Wrocławia. Te czynniki powodowały, że mogliśmy się obawiać o przebieg spotkania, jak i końcowy rezultat. Nie pierwszy już raz tej wiosny, zabrzanie pokazali, że są nieobliczalni i chyba lepiej im się gra kiedy są na tzw. straconej pozycji. Mecz od początku należał do piłkarzy Górnika, którzy byli lepsi w rozegraniu piłki, stwarzali sobie więcej sytuacji. Dobrą postawę udokumentowali bramką zdobytą tuż przed przerwą, kiedy to precyzyjnym uderzeniem w okienko popisał się Sandi Arcon.

Po zmianie stron zabrzanie wciąż grali bardzo dobrze, mając kilka okazji do podwyższenia rezultatu. Ponownie zawiodła skuteczność. Tej z kolei nie zabrakło gospodarzom. Piłkarze Ślęzy zdołali doprowadzić do wyrównania w końcówce meczu, po stałym fragmencie gry. Taki rezultat, biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania, gdzie „Górnicy” prezentowali się naprawdę dobrze, pozostawia dla nas spory niedosyt – nie pierwszy raz zresztą tej wiosny.

Skrót, galerię oraz materiały z tego spotkania można zobaczyć tutaj.

Remis oznacza, że zabrzanie mają teraz na koncie 37. punktów, plasując się na jedenastym miejscu w tabeli, Ślęza natomiast wskoczyła na czwartą lokatę. Środowym spotkaniem rezerwy zakończyły odrabianie zaległości, co nie jest równoznaczne z jakimś odpoczynkiem. W najbliższą sobotę Górnik podejmuje u siebie KS Polkowice.

Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze  1:1 (0:1)

0:1 – Arcon, 45′
1:1 – Berkowicz, 89′

Górnik: Bielica – Kulanek, Szeweluchin, Wiśniewski, Olszewski, Kamiński, Kubica, Grendel (87′ Wojdanowski), D. Pawłowski (46′ Ściślak), Arcon (74′ Cybulski), Bartczuk (57′ Michalski) 
Rezerwowi: Szymański – Surowiec, Kopia
Trener: Wojciech Gumola

żółte kartki: Olszewski, Kubica, Kulanek

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments