„Śląski Klasyk” wraca do Ekstraklasy! GKS Katowice z bezpośrednim awansem do elity!

eMZet  -  26 maja 2024 16:58
11
2240

To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się być marzeniem, doczekało się spełnienia! GKS Katowice pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia i w końcowej tabeli I ligi minął ekipę z Trójmiasta, zapewniając sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy!

GieKSa do elity wraca po 19 latach banicji. Po spadku klub z Bukowej ogłosił upadłość i odbudowywał się od IV ligi, notując trzy awanse w dość szybkim czasie.

W I lidze katowicka drużyna ugrzęzła na dłużej. Kilkukrotnie przymierzała się do walki o awans, lecz zamiast tego zanotowała spadek do II ligi…

Wiele wskazywało na to, że także w tym sezonie kibice GieKSy obejdą się smakiem. Jesień była w wykonaniu katowiczan przeciętna. Wiosną z kolei GKS-em nie mógł się równać nikt. Za sprawą tego Trójkolorowi już kilka tygodni temu byli pewni występu w barażach o Ekstraklasę.

To tylko rozbudziło apetyty drużyny Rafała Góraka, która za sprawą zwycięstwa w Gdyni zapewniła sobie powrót do elity.

Dziś przy Bukowej wielki dzień, bo ekipa ze stolicy Górnego Śląska jest już pewna awansu do Ekstraklasy. A my serdecznie gratulujemy!

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla GKS’u, wreszcie się doczekali.

Brawo dla GKS Tak wygląda walka do końca w każdym meczu.

Brawo Gieksa za awans wywalczony w imponującym stylu! Już w rundzie jesiennej po raz pierwszy od wielu lat w Ekstraklasie czekają nas derby przyjaźni :-). A pastuchy z Gdyni niech się dalej kiszą w pierwszej lidze, bo po ostatnich meczach (z Lechią i tym dzisiejszym) pewnie są rozwaleni psychicznie i wątpię, żeby przeszli baraże 🙂

Nad morzem nie pasą bydła, inoś łapią w sieci ryby……
W ostatniej kolejce była jednak dziura w sieci i nic nie złapali, inoś 0-1 🙂

Tych meczy z lat 80-tych nie zapomnę, szczególnie na Śląskim i ten niekończący się korowód ludzi, to se Ne vrati. Stara gwardia wie o co chodzi.

brawo GKSa…65 000 na Sląskim .niech 1 ligowy smród zmieni terminarz pod GKS !

Jaka szkoda, że nasz Górnik nie grał tak do końca, być może my dzisiaj cieszylibyśmy się z mistrza, a GKS z powrotu do elity…

Brawo Katowice! Klasyk na ss! jako trzeci w eks motor

Gratulacje dla GKS KATOWICE!!! Witamy w Ekstraklasie!!!

Dla Wszystkich kibiców na Górnym Śląsku to poważne święto bo powraca klub ze stolicy ślaska i to coś pięknego.Miasto Katowice na to zasługuje bo ma swoją markę GKS Katowice.

Może w GKS będą grać bardziej rządni sukcesów piłkarze niż ci z Górnika, dla których liczy się tylko kontrakt?