Śląsk II Wrocław – Górnik II Zabrze 4:0. Bezdyskusyjna porażka

Kaszpir  -  31 października 2019 17:07
0
3805

W 14. kolejce III ligowych zmagań drugi zespół Górnika uległ wysoko we Wrocławiu  rezerwom Śląska. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Sebastian Bargier x2, Przemysław Bargiel oraz Bartosz Bieruń.

Spotkanie przy Oporowskiej lepiej zaczęli zabrzanie. Dariusz Kamiński znalazł się sam na sam z bramkarzem Śląska, jednak to golkiper miejscowych wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Kamiński trafił w późniejszych minutach do siatki rywali, jednak był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Na przerwę to gospodarze schodzili z prowadzeniem, dzięki trafieniu Sebastiana Bergiera.

Po zmianie stron „Trójkolorowi” dążyli do wyrównania, najczęściej ze stałych fragmentów gry. Niestety kolejną bramkę zdobyli wrocławianie. Tym razem do bramki Negebauera piłkę skierował Przemysław Bargiel. Od tego momentu gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia. Przewaga Śląska została udokumentowana kolejnym golem Sebastiana Bargiera, a dzieła zniszczenia dokończył Bartosz Boruń.

Dla podopiecznych Marcina Prasoła była to druga w ciągu kilku dni wysoka wyjazdowa porażka (w Kluczborku 1:4, przyp; red.). Tym samym rezerwy Górnika w swoim dorobku mają wciąż 17 punktów. Następne spotkanie „dwójka” rozegra 10 listopada, wówczas do Zabrza przyjedzie Piast Żmigród.

Śląsk II Wrocław – Górnik II Zabrze 4:0 (1:0)

1:0 – Bergier, 18′
2:0 – Bergiel, 66′
3:0 – Bergier, 77′
4:0 – Boruń, 82′

Śląsk II: Szczerbal – Sobczak, Poprawa, Wiech, Kucharczyk – Cholewiak (46′ Samiec-Talar), Szpakowski (73′ Krocz), Boruń, Bargiel (67. Młynarczyk), Bergier (83′ Ostrowski) – Szczepan
Rezerwowi: Tysiak, Młynarczyk, Scalet, Samiec-Talar, Ostrowski, Krocz, Caliński
Trener: Piotr Jawny

Górnik II: Neugebauer – Jaksik, Wingralek, Surowiec, Manneh (46′ Skiba), Zawada, Rostkowski (65′ Pisarek), Pranica (71′ Banaczek), Eizenchart, Kobylarczyk, Kamiński