Śląsk – Górnik kibicowsko. Inwazja Torcidy!

Slazier  -  26 lutego 2018 20:02
0
4097

Górnik zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1, a spotkanie to oglądało niespełna 10 tys. kibiców. Z przebiegu gry nasz klub powinien zainkasować 3 pkt, gdyż był drużyną lepszą.

Mobilizacja w naszych szeregach przyniosła zamierzony skutek, ponieważ we Wrocławiu zameldowaliśmy się w 2081 głów. Na wyjazd wybraliśmy się pociągami, a koszt wyprawy wynosił 100 zł. Warto zaznaczyć, że Górnik był wspierany przez kibiców z ponad 90 miejscowości! Wszyscy byliśmy ubrani na czarno, co spowodowało, że nasz sektor prezentował się jednolicie. Część grupy (m.in. Torcida Gliwice) miała zbiórkę na Sośnicy, skąd autokarami udała się do Gliwic. Pod dworcem odpalili trochę pirotechniki, a także pozdrawiali koleżanki zza miedzy i zaprezentowali transparent „Lepsza Strona Miasta”. Jak dobrze wiadomo zbliżają się derby z Piastem. Tego dnia byliśmy wspierani przez liczną grupę naszych przyjaciół. Najliczniej stawiła się delegacja z Dębicy, która na sektorze była obecna w 70 osób – dzięki za wsparcie!

Z dopingiem ruszyliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Z racji naszej liczby ogarnięcie takiej grupy osób na pewno łatwe nie było. W tym miejscu warto zaznaczyć, że swoją rolę spełniło nagłośnienie, przez co młynowi byli słyszalni nawet na górze sektora. Nasz doping należy ocenić na dobry, a momentami bardzo dobry. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy oprawę, na którą składała się sektorówka koszulka oraz machajki na kijach. Po zwinięciu ogromnej „Młynówki” całość uzupełniły flagi na dwóch kijach. W trakcie meczu kilkukrotnie wymienialiśmy wzajemne uprzejmości z miejscowymi. Nasza liczba po raz kolejny udowadnia, że stać nas naprawdę na bardzo wiele, i tylko od nas zależy jak wiele jeszcze możemy osiągnąć!

Po meczu piłkarze podeszli pod nasz sektor, a my podziękowaliśmy im za walkę. Warto wspomnieć, że wszyscy skandowaliśmy nazwisko Igora Angulo, który w końcówce meczu nie wykorzystał karnego.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Torcida Ruda Śląska”, „Torcida Gliwice”, „Ultras”, „Knurów Zawsze Z Wami”, „Sektor 13”, „Konfederatka”, „1948”, „Bobrowa”, „Piekary Śląskie”, „ŚP. Dawid”, „ŚP. Pastor”, „KKN”, „ROW Rybnik”, „14.12.1948”, a także transparent „German Death Camps”.

Śląsk wystawił młyn, który starał się rywalizować z nami pod względem dopingu. W ich repertuarze wiele miejsca zajmowały bluzgi, co nie świadczy o nich zbyt dobrze. Tego dnia gospodarze nie zaprezentowali żadnej oprawy.

Na swoich sektorach wywiesili następujące flagi: „Śląsk”, „Skokowa”, „Jawor”, „Wojskowi”, „Lechia”, „Wielki Śląsk”, „AS”, „Łaziory”, „WKS Śląsk Wrocław”, „Nowa Ruda”, „Miedź” oraz transparent „Jędrek PDW”.

Przypominamy o najbliższym spotkaniu Górnika z Pogonią, a także wyjeździe do Kielc!

Jadymy durś!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments