Śląsk – Górnik kibicowsko: Dominacja Torcidy we Wrocławiu!

g.rajda  -  25 maja 2015 20:15
0
1935

torcida_Śląsk_1415r

W sobotnie popołudnie udaliśmy się na wyjazd do Wrocławia. Zbiórka zaplanowana została na godz. 11, z Zabrza wyruszyliśmy przed godz. 12, trzema autokarami, busikiem i spora ilością aut. Trasa przebiegła bez problemów, na jednym z postojów zatrzymaliśmy się przy stacji benzynowej i uwaga: była ona otwarta, bez problemów można było zrobić zakupy. We Wrocławiu meldujemy się o godz. 15, wejście na trybuny jak zwykle odbyło się bez problemów, szybko i sprawnie.

torcida1_Śląsk_1415r

Na sektorze ostatnie pojawiło się nas dokładnie 483 osoby. Wywiesiliśmy sporo flag: „Ultras”, Będziemy z Tobą aż do śmieci”, „Supporters”, „Szacunek się należy”, „We’ll never surrender”, „Górnik”, „XXX Torcida”, „Ekipa szyderczy palec”, „99”, „1948”, „Sektor 13”.

torcida2_Śląsk_1415r

Od pierwszych minut ruszyliśmy z konkretnym dopingiem, który zdecydowanie był lepszy i głośniejszy od tego co zaprezentowali gospodarze. Z minuty na minutę Torcida się rozkręcała i prezentowała naprawdę wysoki poziom! Każda przyśpiewka wypadła elegancko, niektóre nawet pomimo śpiewania przez dobrych kilka minut cały czas były śpiewane głośno. Hitem okazało się „Górnik Zabrze ole!”, które w drugiej połowie ciągnięte było przez prawie kwadrans! Większa część drugiej połowy to także doping prowadzony bez koszulek. Cały sektor oszalał w końcówce spotkania, kiedy to do bramki Śląska trafił Bartosz Iwan dając Górnikowi 1 punkt w tym meczu.

torcida3_Śląsk_1415r

Gospodarze zaprezentowali się bardzo przeciętnie, ich liczba w młynie zbliżona była do liczby kibiców Górnika, ale jakościowo zdecydowanie lepiej wypadli zabrzanie. Kibice Śląska wywiesili kilkanaście flag oraz transparent „KOgut powodzenia”. W drugiej połowie na sektorze pojawiły się także flagi na kijach. Frekwencja na tym meczu to 5875 osób czyli bardzo, bardzo mało jak na potencjał kibiców i stadionu.

kibice_slask_gornik_1415

Po spotkaniu piłkarze podziękowali kibicom za doping, pozostał niedosyt, bo po cichu liczyliśmy na komplet punktów, jednak każdy trzeba szanować. Powrót do Zabrza bez problemów. Warto dodać, że do Wrocławia udała się grupa z KKN-u Górnika Zabrze, którzy zasiedli tuż obok sektora gości w sile 19 osób. Przed stadionem przywitali ich przedstawiciele KKN-u Śląska Wrocław, którzy doprowadzili ich na sektor i wspólnie z nimi oglądali mecz.

pilkarze_Śląsk_1415

Kolejny mecz Górnik rozegra w Białymstoku, już teraz zachęcamy do wyjazdu na to spotkanie, zapisy tradycyjnie w Sklepiku i Galerii oraz u osób na FC. Więcej informacji TUTAJ. Torcida on tour!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Torcida.eu/slasknet.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments