Skarb kibica czyli transferowy zawrót głowy

W.  -  25 lipca 2019 15:48
3407

Na inaugurację PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 czekali sympatycy futbolu w całym kraju. Rozgrywki powróciły do nas w piątek 19 lipca po niemal dwumiesięcznej przerwie, dostarczając długo wyczekiwanych emocji. Chociaż pierwsza kolejka przeszła już do historii, to do drugiego września otwarte będzie letnie okienko transferowe, w ciągu którego drużyny wciąż mogą zasilać swoje szeregi, kontraktując nowych zawodników.

W trakcie letnich przedsezonowych przygotowań w Górniku doszło do wielu interesujących zmian i wzmocnień, o których na bieżąco informowaliśmy naszych czytelników. Aby wejść w nową serię rozgrywek z jeszcze większą dozą cennych informacji, zebraliśmy dla Was również najciekawsze doniesienia dotyczące zmian, które zaszły u naszych piętnastu ligowych rywali, których podejmować będziemy zarówno na Arenie im. Ernesta Pohla, jak również z którymi toczyć będziemy wyjazdowe boje o punkty.

 

Arka Gdynia

Przyszli: Davit Dawit Schirtladze (Ryga FC), Santi Samanes (Coruxo FC), Kamil Antonik (Resovia Rzeszów), Fabian Serrarens (De Graafschap Doetinchem), Azer Bušuladžić (Atromitos Ateny), Jakub Wilczyński (Arka Gdynia U19), Szymon Nowicki (Chrobry Głogów), Mateusz Węsierski (Gryf Wejherowo), Oskar Ryk (Gryf Wejherowo), Szymon Więckowicz (Chemik Bydgoszcz), Oskar Repka (Chrobry Głogów), Michał Żebrakowski (Warta Poznań), Michał Kopczyński (Legia Warszawa)

Odeszli: Luka Zarandia (SV Zulte Waregem), Michał Janota (Al-Fateh), Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Tadeusz Socha (Sandecja Nowy Sącz), Oskar Ryk (Olimpia Elbląg), Szymon Nowicki (Gryf Wejherowo), Marko Vejinović (AZ Alkmaar)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Kacper Krzepisz, Michał Molenda, Marcin Staniszewski, Pāvels Šteinbors. Obrońcy: Adam Danch, Frederik Helstrup, Christian Maghoma, Adam Marciniak, Luka Marić, Michael Olczyk, Dawid Sołdecki, Jakub Wawszczyk, Damian Zbozień. Pomocnicy: Nabil Aankour, Maksymilian Banaszewski, Oskar Bohm, Azer Bušuladžić, Goran Cvijanović, Adam Deja, Maciej Jankowski, Michał Kopczyński, Marcus Vinícius, Mateusz Młyński, Michał Nalepa, Santi Samanes, Mateusz Stępień. 
Napastnicy:
Kamil Antonik, Aleksandyr Kolew, Jan Łoś, Dawit Schirtladze, Fabian Serrarens, Rafał Siemaszko, Michał Żebrakowski. Trener: Jacek Zieliński.

Rozegrane sparingi:
Arka Gdynia – KTS Weszło Warszawa 4:1
Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 1:4
Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice 1:0
Arka Gdynia – Chemnitzer FC 2:2
Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 2:1
Arka Gdynia – Larne FC. 1:1

Miejsce w poprzednim sezonie: 13

 

Cracovia

Przyszli: David Jablonský (Levski Sofia), Rubio (CD Alcoyano), Pelle van Amersfoort (SC Heerenveen), Rafael Lopes (Boavista Porto FC), Lukáš Hroššo (Zagłębie Sosnowiec), Szymon Kiebzak (Garbarnia Kraków), Kamil Pestka (Chrobry Głogów), Przemysław Pyrdek (Resovia Rzeszów), Jaroslav Mihalik (MSK Zilina), Damian Smoleń (Wólczanka Wólka Pełkińska), Tomas Vestenicky (FC Nitra), Adrian Kajpust (Wólczanka Wólka Pełkińska)

Odeszli: Krystian Stępniowski (Zagłębie Sosnowiec), Adrian Danek (Sandecja Nowy Sącz), Filip Majchrowicz (Resovia Rzeszów), Jakub Serafin (Puszcza Niepołomice), Airam Cabrera (Extremadura UD), Gerard Oliva (bez klubu), Przemysław Pyrdek (bez klubu), Szymon Kiebzak (GKS Katowice)

Kadra na sezon 2019/2020Bramkarze: Lukáš Hroššo, Michal Peškovič, Adam Wilk.  Obrońcy: Niko Datković, Diego Ferraresso, Ołeksij Dytiatjew, Michał Helik, David Jablonský, Kamil Pestka, Mateusz Pieńczak, Dorian Pituła, Cornel Râpă, Michal Siplak, Michał Zięba.  Pomocnicy: Marcin Budziński, Bojan Čečarić, Damian Dąbrowski, Milan Dimun, Janusz Gol, Sergiu Hanca, Bartłomiej Kafel, Sylwester Lusiusz, Matheus Santos, Daniel Pik, Michał Rakoczy, Pelle van Amersfoort, Mateusz Wdowiak, Patryk Zaucha.  Napastnicy: Filip Piszczek, Rafael Lopes, Rubio, Sebastian Strózik, Vinícius Ferreira.  Trener: Michał Probierz.

Rozegrane sparingi:
Cracovia – NK Maribor 2:1
Cracovia – Dinamo Zagrzeb 1:0
Cracovia – FK Orenburg 0:1
Cracovia – Partizani Tirana 0:1
Cracovia – Pjunik Erewan 0:1
Cracovia – Puszcza Niepołomice 1:2

Miejsce w poprzednim sezonie: 4

 

Jagiellonia Białystok

Przyszli: Ognjen Mudrinski (FK Cukaricki), Juan Cámara (Miedź Legnica), Krševan Santini (NK Domzale), Tomáš Přikryl (FK Mladá Boleslav), Ołeh Horin (FK Lwów II), Karol Struski (Jagiellonia Białystok U19), Paweł Olszewski (Wigry Suwałki), Jonatan Straus (Wigry Suwałki), Bartosz Bida (Wigry Suwałki), Damian Węglarz (Wigry Suwałki), Przemysław Mystkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Hubert Gostomski (GKS 1962 Jastrzębie), Karol Mackiewicz (Wigry Suwałki), Dawid Szymonowicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Mateusz Nikolajuk (Olimpia Zambrów)

Odeszli: Arvydas Novikovas (Legia Warszawa), Paweł Olszewski (Stal Mielec), Dawid Szymonowicz (Raków Częstochowa), Justas Lasickas (FK Vozdovac), Luka Gugeshashvili (Recreativo Granada), Szymon Łapinski (Wigry Suwałki), Martin Adamec (Odra Opole), Marian Kelemen (bez klubu), Jonatan Straus (bez klubu), Karol Mackiewicz (Górnik Łęczna)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Hubert Gostomski,Jakub Miszczuk, Błażej Niezgoda, Grzegorz Sandomierski, Krševan Santini, Damian Węglarz.  Obrońcy: Zoran Arsenić, Böðvar Böðvarsson, Guilherme, Andrej Kadlec, Bartosz Kwiecień, Nemanja Mitrović, Michał Ozga, Ivan Runje, Jakub Wójcicki.   Pomocnicy: Juan Cámara, Ołeh Horin, Martin Košťál, Przemysław Mystkowski, Mikołaj Nawrocki, Marko Poletanović, Martin Pospíšil, Taras Romanczuk, Mile Savković, Karol Struski.  Napastnicy: Bartosz Bida, Jesús Imaz, Patryk Klimala, Ognjen Mudrinski, Tomáš Přikryl, Stefan Šćepović, Maciej Twarowski.
Trener: Ireneusz Mamrot.

Rozegrane sparingi:
Jagiellonia Białystok – Pogoń Siedlce 3:0
Jagiellonia Białystok – MFK Ružomberok 2:1
Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 2:1
Jagiellonia Białystok – Olympiakós SFP Pireus 0:5
Jagiellonia Białystok – Atlantas Kłajpeda 3:0

Miejsce w poprzednim sezonie:
5

 

Korona Kielce

Przyszli: Marek Kozioł (Sandecja Nowy Sącz), Michal Papadopulos (Piast Gliwice), Milan Radin (FK Aktöbe), Uroš Đuranović (FK Dukla Praga), Luka Kukić (NK Osijek II), Daniel Dziwniel (Zagłębie Lubin), Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers), Mateusz Spychała (Stal Mielec), Themistoklís Tzimópoulos (PAS Giannina), Erik Pačinda (FC Viktoria Pilzno), Rodrigo Zalazar (Eintracht Frankfurt), Joonas Tamm (Lillestrøm SK), Łukasz Bujak (Korona Kielce U19), Grzegorz Szymusik (Warta Poznań), Maciej Firlej (Garbarnia Kraków)

Odeszli: Matthias Hamrol (FC Emmen), Bartosz Rymaniak (Piast Gliwice), Maciej Górski (Radomiak Radom), Maciej Firlej (Pogoń Siedlce), Elia Soriano (VVV-Venlo), Ken Kallaste (GKS Tychy), Felicio Brown Forbes (Raków Częstochowa), Oliver Petrak (NK Lokomotiva Zagreb), Joonas Tamm (Lillestrøm SK), Michał Miśkiewicz (bez klubu)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Marek Kozioł, Luka Kukić, Jakub Osobiński, Paweł Sokół.  Obrońcy: Aleksandar Bjelica, Łukasz Bujak, Michał Dziubek, Daniel Dziwniel, Kornel Kordas, Adnan Kovačević, Piotr Malarczyk, Iván Márquez, Piotr Pierzchała, Mateusz Spychała, Grzegorz Szymusik, Themistoklís Tzimópoulos.   Pomocnicy: Marcin Cebula, Wiktor Długosz, Uroš Đuranović, Michael Gardawski, Ognjen Gnjatić, Ivan Jukić, Łukasz Kosakiewicz, Artur Piróg, Matej Pučko, Milan Radin, Oskar Sewerzyński, Oktawian Skrzecz, Daniel Szelągowski, Rodrigo Zalazar, Jakub Żubrowski.  Napastnicy: Wato Arweladze, Erik Pačinda, Michal Papadopulos, Mateusz Sowiński, Michał Żyro.  Trener: Gino Lettieri.

Rozegrane sparingi:
Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 1:4
Korona Kielce – Stal Mielec 1:0
Korona Kielce – VfL Wolfsburg II 4:2
Korona Kielce – Reprezentacja AFE 1:3
Korona Kielce – SBV Vitesse 1:1
Korona Kielce – GKS Tychy 2:1
Korona Kielce – ŁKS Łódź 0:3

Miejsce w poprzednim sezonie: 10

 

Lech Poznań

Przyszli: Lubomir Satka (DAC Dunajska Streda), Đorđe Crnomarković (FK Radnicki Nis), Karlo Muhar (NK Inter Zapresic), Mickey van der Hart (PEC Zwolle), Tomasz Dejewski (Warta Poznań), Michał Skóraś (Lech Poznań II), Maciej Orłowski (Górnik Łęczna), Dawid Kurminowski (MSK Zilina B), Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice), Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice), Bartosz Mrozek (Elana Toruń), Jakub Moder (Odra Opole), Paweł Tomczyk (Piast Gliwice)

Odeszli: Jasmin Buric (Hapoel Haifa), Krzysztof Kołodziej (Elana Toruń), Marcin Wasielewski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Bartosz Mrozek (GKS Katowice), Matus Putnocky (Śląsk Wrocław), Maciej Gajos (Lechia Gdańsk), Hubert Sobol (Odra Opole), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Łukasz Trałka (bez klubu), Nikola Vujadinovic (bez klubu), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Vernon De Marco (Slovan Bratislava), Dimitrios Goutas (Olympiakos Pireus)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Krzysztof Bąkowski, Miłosz Mleczko, Karol Szymański, Mickey van der Hart.  Obrońcy: Đorđe Crnomarković, Tomasz Dejewski, Robert Gumny, Wołodymyr Kostewycz, Wiktor Pleśnierowicz, Tymoteusz Puchacz, Thomas Rogne, Lubomir Satka.  Pomocnicy: Tomasz Cywka, Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak, Jakub Kamiński, Juliusz Letniowski, Maciej Makuszewski, Filip Marchwiński, Jakub Moder, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Mateusz Skrzypczak.  Napastnicy: Christian Gytkjær, João Amaral, Tymoteusz Klupś, Filip Szymczak, Paweł Tomczyk, Timur Żamaletdinow.  Trener: Dariusz Żuraw.

Rozegrane sparingi:
Lech Poznań – Widzew Łódź 3:0
Lech Poznań – Brondby IF 1:0
Lech Poznań – AÉK Larnaka 1:3
Lech Poznań – FC Midtjylland 2:1
Lech Poznań – Vitesse Arnhem 2:0
Lech Poznań – GKS Tychy 3:1
Lech Poznań – Spartaks Jurmala 4:1

Miejsce w poprzednim sezonie: 8

 

Lechia Gdańsk

Przyszli: Mario Maloča (SpVgg Greuther Fürth), Paweł Żuk (FC Everton U18), Žarko Udovičić (Zagłębie Sosnowiec), Maciej Gajos (Lech Poznań), Adrian Petk (Lechia Gdańsk II), Romário Baldé (Académica Coimbra), Przemysław Macierzyński (Gryf Wejherowo), Rafał Kobryń (Chojniczanka Chojnice), Adam Chrzanowski (Wigry Suwałki), Sławomir Peszko (Wisła Kraków), Rafał Janicki (Lech Poznań), Florian Schikowski (SV Straelen), Ariel Borysiuk (Wisła Płock)

Odeszli: Konrad Michalak (Akhmat Grozny), Steven Vitória (Moreirense), Michał Mak (Wisła Kraków), Rafał Janicki (Wisła Kraków), João Nunes (bez klubu), Ariel Borysiuk (bez klubu)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Zlatan Alomerović, Dušan Kuciak, Maciej Woźniak.  Obrońcy: Błażej Augustyn, Adam Chrzanowski, Filip Dymerski, Karol Fila, Rafał Kobryń, Mario Maloča, Filip Mladenović, Michał Nalepa.  Pomocnicy: Mateusz Cegiełka, Flávio Paixão, Maciej Gajos, Lukáš Haraslín, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Tomasz Makowski, Egy Maulana Vikri, Daniel Mikołajewski, Sławomir Peszko, Adrian Petk, Mateusz Sopoćko, Žarko Udovičić, Rafał Wolski, Paweł Żuk.  Napastnicy: Jakub Arak, Artur Sobiech, Mateusz Żukowski.  Trener: Piotr Stokowiec.

Rozegrane sparingi:
Lechia Gdańsk – Chojniczanka Chojnice 1:1
Lechia Gdańsk – Hapoel Beer Szewa 0:3
Lechia Gdańsk – Olympiakos Pireus 1:1
Lechia Gdańsk – Bytovia Bytów 7:1
Lechia Gdańsk – Elana Toruń 3:0

Miejsce w poprzednim sezonie: 3

 

Legia Warszawa

Przyszli: Cafú (FC Metz), Luquinhas (Desportivo Aves), Valeriane Gvilia (FC Luzern), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Wojciech Muzyk (Olimpia Grudziądz), Igor Lewczuk (FC Girondins Bordeaux), Ivan Obradović (RSC Anderlecht), Maciej Rosołek (Legia Warszawa U19), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Żyro (Miedź Legnica), Mikołaj Kwietniewski (Bytovia Bytów), Michał Kopczyński (Wellington Phoenix), Łukasz Moneta (Bytovia Bytów), Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice), Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko-Biała), José Kanté (Gimnàstic de Tarragona)

Odeszli: Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa), Jakub Ojrzyński (FC Liverpool U18), Adam Hlousek (FC Viktoria Pilzno), Cezary Miszta (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Żyro (Stal Mielec), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Kasper Hämäläinen (bez klubu), Arkadiusz Malarz (bez klubu), Michał Kucharczyk (bez klubu), Cristian Pasquato (bez klubu), Miroslav Radović (bez klubu), Cafú (FC Metz), Iuri Medeiros (Sporting CP), Michał Kopczyński (Arka Gdynia)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Radosław Cierzniak, Radosław Majecki, Wojciech Muzyk.  Obrońcy: Iñaki Astiz, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Luís Rocha, Ivan Obradović, William Rémy, Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska.  Pomocnicy: André Martins, Domagoj Antolić, Cafú, Valeriane Gvilia, Tomasz Jodłowiec, Michał Karbownik, Kacper Kostorz, Dominik Nagy, Arvydas Novikovas, Mateusz Praszelik, Salvador Agra, Marko Vešović.  Napastnicy: Carlitos, José Kanté, Sandro Kulenović, Luquinhas, Jarosław Niezgoda, Maciej Rosołek, Vamara Sanogo.  Trener: Aleksandar Vuković.

Rozegrane sparingi:
Legia Warszawa – 1.FK Pribram 5:0
Legia Warszawa – FC Viktoria Plzeň 3:0
Legia Warszawa – CA Bragantino 1:3
Legia Warszawa – Universitatea Craiova 3:3
Legia Warszawa – Pogoń Siedlce 6:0
Legia Warszawa – Radomiak Radom 5:0

Miejsce w poprzednim sezonie: 2

 

Piast Gliwice

Przyszli: Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec), Tomáš  Huk (DAC Dunajska Streda), Patryk Królczyk (Warta Gorzów), Jakub Holúbek (MSK Zilina), Bartosz Rymaniak (Korona Kielce), Dani Aquino (Real Murcia CF), Dominik Steczyk (1.FC Nürnberg), Wojciech Kamiński (Piast Gliwice II), Kacper Marcinkowski (Piast Gliwice II), Michał Rakowiecki (Piast Gliwice II), Łukasz Krakowczyk (GKS 1962 Jastrzębie), Bartosz Waleńcik (Motor Lublin), Sebastian Pociecha (Pogoń Siedlce), Denis Gojko (Stal Mielec), Aleksander Sopel (Wilki Wilcza)

Odeszli: Aleksandar Sedlar (RCD Mallorca), Michal Papadopulos (Korona Kielce), Karol Dybowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Mateusz Mak (bez klubu), Paweł Tomczyk (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Bartosz Waleńcik (Legionovia Legionowo), Sebastian Pociecha (Stal Rzeszów)

Kadra na sezon 2019/2020 –  Bramkarze: Michał Bodys, Patryk Królczyk, František Plach, Jakub Szmatuła.  Obrońcy: Damian Byrtek, Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek, Tomáš Huk, Mikkel Kirkeskov, Martin Konczkowski, Uroš Korun, Tomasz Mokwa, Marcin Pietrowski, Bartosz Rymaniak, Adam Tymiński.  Pomocnicy: Gerard Badía, Remigiusz Borkała, Patryk Dziczek, Denis Gojko, Tom Hateley, Aleksander Jagiełło, Jorge Félix, Sebastian Milewski, Michał Rakowiecki, Patryk Sokołowski, Joel Valencia.  Napastnicy: Dani Aquino, Łukasz Krakowczyk, Piotr Parzyszek, Karol Stanek, Dominik Steczyk.
Trener: Waldemar Fornalik.

Rozegrane sparingi:
Piast Gliwice – SKF Sered 2:2
Piast Gliwice – GKS 1962 Jastrzębie 2:2
Piast Gliwice – Miedź Legnica 7:1

Miejsce w poprzednim sezonie: 1

 

Pogoń Szczecin

Przyszli: Srđan Spiridonović (Panionios Athen), Igor Łasicki (SSC Napoli), Dante Stipica (CSKA Sofia), Michális Maniás (Asteras Tripolis), Benedikt Zech (SC Rheindorf Altach), Kóstas Triantafyllópoulos (Asteras Tripolis), Nikodem Sujecki (Pogoń Szczecin U19), Łukasz Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Gracjan Jaroch (Bytovia Bytów), Patryk Adamczuk (Świt Skolwin),  Damian Pawłowski (Wigry Suwałki), Rafał Maćkowski (Chrobry Głogów), Marcin Listkowski (Raków Częstochowa), Mateusz Bochnak (Pogoń Siedlce), Dawid Zieliński (Świt Skolwin)

Odeszli: Jarosław Fojut (Wisła Płock), Hubert Sadowski (Błękitni Stargard), Łukasz Załuska (Miedź Legnica), Jin Izumisawa (Yokohama F. Marinos), David Niepsuj (Wisła Kraków), Gracjan Jaroch (Warta Poznań), Łukasz Budziłek (bez klubu), Spas Delev (bez klubu), Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio), Mateusz Bochnak (Błękitni Stargard)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Jakub Bursztyn, Jędrzej Grobelny, Daniel Kusztan, Dante Stipica, Nikodem Sujecki.  Obrońcy: Jakub Bartkowski, Igor Łasicki, Mariusz Malec, Hubert Matynia, Ricardo Nunes, David Stec, Kóstas Triantafyllópoulos, Benedikt Zech.  Pomocnicy: Kamil Drygas, Iker Guarrotxena, Tomasz Hołota, Sebastian Kowalczyk, Kacper Kozłowski, Zvonimir Kožulj, Damian Pawłowski, Kacper Smoliński, Srđan Spiridonović, Tomás Podstawski, Stanisław Wawrzynowicz, Marcel Wędrychowski, Maciej Żurawski.  Napastnicy: Adrian Benedyczak, Soufian Benyamina, Adam Buksa, Adam Frączczak, Santeri Hostikka, Marcin Listkowski, Michális Maniás, Hubert Turski.  Trener: Kosta Runjaić.

Rozegrane sparingi:
Pogoń Szczecin – Chemik Police 3:0
Pogoń Szczecin – Warta Poznań 1:1
Pogoń Szczecin – Olympiakos Pireus 1:1
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 4:1
Pogoń Szczecin – Hapoel Beer Szewa 2:2
Pogoń Szczecin – SBV Vitesse 2:1

Miejsce w poprzednim sezonie: 7

 


Śląsk Wrocław

Przyszli: Matúš Putnocký (Lech Poznań), Israel Puerto (Recreativo Huelva), Dino Štiglec (NK Olimpija Ljubljana), Daniel Kajzer (Botev Plovdiv), Erik Expósito (Las Palmas Atlético), Przemysław Płacheta (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Grzegorz Kotowicz (Śląsk Wrocław U19), Adrian Łyszczarz (GKS Katowice), Łukasz Wiech (Ruch Chorzów), Konrad Poprawa (Skra Częstochowa), Maciej Pałaszewski (Stomil Olsztyn)

Odeszli: Jakub Słowik (Vegalta Sendai), Farshad Ahmadzadeh (Persepolis FC), Marcin Robak (Widzew Łódź), Jakub Wrąbel (Wisła Płock), Igors Tarasovs (bez klubu), Augusto (bez klubu), Arkadiusz Piech (bez klubu), Djordje Cotra (bez klubu)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Daniel Kajzer, Matúš Putnocký, Dariusz Szczerbal.  Obrońcy: Łukasz Broź, Piotr Celeban, Mateusz Cholewiak, Kamil Dankowski, Wojciech Golla, Mateusz Hołownia, Paweł Kucharczyk, Mariusz Pawelec, Israel Puerto, Dino Štiglec.  Pomocnicy: Michał Bartkowiak, Bartosz Boruń, Michał Chrapek, Damian Gąska, Jakub Łabojko, Daniel Łuczak, Adrian Łyszczarz, Krzysztof Mączyński, Lubambo Musonda, Maciej Pałaszewski, Róbert Pich, Przemysław Płacheta.  Napastnicy: Erik Expósito, Piotr Samiec-Talar, Daniel Szczepan.  Trener: Vítězslav Lavička

Rozegrane sparingi:
Śląsk Wrocław – Odra Opole 2:1
Śląsk Wrocław – MFK Ruzomberok 1:2
Śląsk Wrocław – HNK Hajduk 2:1
Śląsk Wrocław – NK Slaven 2:0
Śląsk Wrocław – Zoria Ługańsk 2:1
Śląsk Wrocław – Warta Poznań 1:0

Miejsce w poprzednim sezonie: 12

 

Wisła Kraków

Przyszli: David Niepsuj (Pogoń Szczecin), Jean Carlos Silva (Recreativo Granada), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Michał Mak (Lechia Gdańsk), Piotr Świątko (Hutnik Kraków), Kacper Chorążka (Hutnik Kraków), Denys Balaniuk (Arsenał Kijów)

Odeszli: Marko Kolar (FC Emmen), Wojciech Słomka (Zagłębie Sosnowiec), Rafał Pietrzak (Royal Excel Mouscron), Maciej Śliwa (Miedź Legnica), Matej Palcic (Sheriff Tyraspol), Patryk Małecki (Zagłębie Sosnowiec), Tobiasz Weinzettel (bez klubu), Emmanuel Kumah (Tudu Mighty Jets), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Kamil Broda, Michał Buchalik, Kacper Chorążka, Mateusz Lis.  Obrońcy: Jakub Bartosz, Łukasz Burliga, Marcin Grabowski, Daniel Hoyo-Kowalski, Rafał Janicki, Lukas Klemenz, David Niepsuj, Maciej Sadlok, Dawid Szot, Piotr Świątko, Marcin Wasilewski.  Pomocnicy: Vullnet Basha, Jakub Błaszczykowski, Rafał Boguski, Emmanuel Kumah, Michał Mak, Daniel Morys, Patryk Moskiewicz, Patryk Plewka, Vukan Savićević, Kamil Wojtkowski.  Napastnicy: Artur Balicki, Denys Bałaniuk, Paweł Brożek, Aleksander Buksa, Krzysztof Drzazga, Jean Carlos Silva.  Trener: Maciej Stolarczyk.

Rozegrane sparingi:
Wisła Kraków – Reprezentacja Powiatu Suskiego 2:0
Wisła Kraków – Radomiak Radom 2:1
Wisła Kraków – GKS Bełchatów 1:2
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 0:1
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0
Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 4:2
Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 3:1

Miejsce w poprzednim sezonie: 9

 

Wisła Płock

Przyszli: Jakub Rzeźniczak (Qarabağ Ağdam), Olaf Nowak (Zagłębie Lubin), Damian Michalski (PGE GKS Bełchatów), Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin), Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław), Piotr Tomasik (Lech Poznań), Mikołaj Kwietniewski (Legia Warszawa), Michał Marcjanik (FC Empoli), Maciej Spychała (GKS 1962 Jastrzębie), Hubert Adamczyk (GKS Tychy), Titas Milašius
(FCB Escola Varsovia U19)

Odeszli: Jakub Łukowski (Olimpia Grudziądz), Jake McGing (Brisbane Roar), Marcin Warcholak (Miedź Legnica), Adam Dźwigala (Desportivo Aves), Nico Varela (bez klubu), Mateusz Kryczka (bez klubu), Krystian Miś (bez klubu), Semir Stilic (bez klubu), Igor Łasicki (SSC Napoli), Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk), Justinas Marazas (FK Riteriai)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Thomas Dähne, Adrian Tokarski, Jakub Wrąbel, Marcel Zapytowski, Bartłomiej Żynel.  Obrońcy: Jarosław Fojut, Ángel García, Michał Marcjanik, Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Patryk Stępiński, Piotr Tomasik.  Pomocnicy: Hubert Adamczyk, Ariel Borysiuk, Dominik Furman, Riccardo Grym, Mikołaj Kwietniewski, Patryk Leszczyński, Justinas Marazas, Giorgi Merebaszwili, Titas Milašius, Aleksander Pawlak, Damian Rasak, Maciej Spychała, Alen Stevanović, Mateusz Szwoch, Alan Uryga.   Napastnicy: Karol Angielski, Grzegorz Kuświk, Olaf Nowak, Ricardinho, Adrian Szczutowski, Oskar Zawada.  Trener: Leszek Ojrzyński.

Rozegrane sparingi:
Wisła Płock – ŁKS Łódź 0:4
Wisła Płock – AEK Larnaka 1:0
Wisła Płock – Brondby IF 1:1
Wisła Płock – Olimpia Grudziądz 3:1
Wisła Płock – Raków Częstochowa 1:4
Wisła Płock – GKS Tychy 4:2
Wisła Płock – Odra Opole 1:0

Miejsce w poprzednim sezonie: 14

 


Zagłębie Lubin

Przyszli: Saša Živec (Omonia Nikozja), Rok Sirk (NS Mura), Łukasz Soszyński (Zagłębie Lubin II), Michał Bogacz (Zagłębie Lubin U19), Kamil Mazek (Stomil Olsztyn), Artur Siemaszko (GKS Tychy), Paweł Żyra (Chojniczanka Chojnice), Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Serafin Szota (Odra Opole), Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Matras (Górnik Zabrze)

Odeszli: Daniel Dziwniel (Korona Kielce), Jakub Mares (FK Teplice), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Artur Siemaszko (Stomil Olsztyn), Olaf Nowak (Wisła Płock), Vladislav Sirotov (bez klubu), Filip Jagiełło (FC Genoa 1893), Mateusz Matras (Górnik Zabrze)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Kacper Bieszczad, Konrad Forenc, Dominik Hładun, Mateusz Kuchta.  Obrońcy: Saša Balić, Michał Bogacz, Alan Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Ľubomír Guldan, Dominik Jończy, Bartosz Kopacz, Damian Oko, Serafin Szota, Maciej Warpas.  Pomocnicy: Damjan Bohar, Daniel Dudziński, Patryk Mucha, Dawid Pakulski, Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Poręba, Bartosz Slisz, Łukasz Soszyński, Filip Starzyński, Jakub Tosik, Saša Živec, Paweł Żyra.   Napastnicy: Rok Sirk, Patryk Szysz, Patryk Tuszyński.  Trener: Ben van Dael.

Rozegrane sparingi:
Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 1:1
Zagłębie Lubin – FK Usti nad Labem 2:1
Zagłębie Lubin – Warta Poznań 0:1
Zagłębie Lubin – Sparta Rotterdam 0:1
Zagłębie Lubin – De Graafschap 0:4
Zagłębie Lubin – Górnik Polkowice 2:1
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:0

Miejsce w poprzednim sezonie: 6

 

ŁKS Łódź

Przyszli:  Pirulo (Real Balompédica Linense), Guima (Sporting CP U23), Maciej Dampc (Chojniczanka Chojnice), Michał Trąbka (Stal Stalowa Wola), Dragoljub Srnić (FK Vozdovac)

Odeszli: Mikołaj Maschera (Kotwica Kołobrzeg), Mateusz Gamrot (Hutnik Kraków), Oskar Koprowski (Gryf Wejherowo), Lukas Bielak (Stal Mielec), Jakub Romanowicz (Pogoń Siedlce), Jakub Kostyrka (bez klubu)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Dawid Arndt, Michał Brudnicki, Dominik Budzyński, Michał Kołba.  Obrońcy: Artur Bogusz, Maciej Dampc, Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Adrian Klimczak, Kamil Rozmus, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński.  Pomocnicy: Patryk Bryła, Bartłomiej Kalinkowski, Wojciech Łuczak, Łukasz Piątek, Pirulo, Piotr Pyrdoł, Dani Ramírez, Adam Ratajczyk, Ricardo Guima, Artur Sójka, Dragoljub Srnić, Michał Trąbka, Maciej Wolski.  Napastnicy: Rafał Kujawa, Jewhen Radionow, Łukasz Sekulski.  Trener: Kazimierz Moskal.

Rozegrane sparingi:
ŁKS Łódź – Wisła Płock 4:0
ŁKS Łódź – Radomiak Radom 2:2
ŁKS Łódź – Warta Poznań 3:0
ŁKS Łódź – GKS Tychy  2:1
ŁKS Łódź – Kotwica Kołobrzeg 3:0
ŁKS Łódź – Korona Kielce 3:0

Miejsce w poprzednim sezonie: 2 (pierwsza liga)

 

Raków Częstochowa

Przyszli: Bryan Nouvier (CFR Cluj), Kamil Piątkowski (Zagłębie Lubin), Felicio Brown Forbes (Korona Kielce), Dawid Szymonowicz (Jagiellonia Białystok), Ruslan Babenko (Czornomoreć Odessa), Michał Skóraś (Lech Poznań), Emir Azemović (FK Zemun), Andrija Luković (FK Vozdovac), Adam Mesjasz (Pogoń Siedlce), Lukas Duriska (Ruch Chorzów)

Odeszli: Lukas Duriska (Olimpia Grudziądz), Damian Michalik (Stal Rzeszów), Łukasz Góra (Chrobry Głogów), Rafał Figiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Karol Mondek (Slezsky FC Opava), Karol Noiszewski (Znicz Pruszków), Adam Mesjasz (Odra Opole), Mateusz Zachara (FK Pohronie), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Patrick Friday Eze (bez klubu)

Kadra na sezon 2019/2020 – Bramkarze: Michał Gliwa, Jakub Szumski.   Obrońcy: Emir Azemović, Arkadiusz Kasperkiewicz, Kamil Kościelny, Oskar Krzyżak, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Kamil Piątkowski.  Pomocnicy: Jakub Apolinarski, Rusłan Babenko, Daniel Bartl, Felicio Brown Forbes, Maciej Domański, Patryk Kun, Andrija Luković, Piotr Malinowski, Bryan Nouvier, Danian Pawłas, Igor Sapała, Petr Schwarz, Michał Skóraś, Miłosz Szczepański, Dawid Szymonowicz.  Napastnicy: Szymon Lewicki, Sebastian Musiolik, Franciszek Wróblewski.  Trener: Marek Papszun.

Rozegrane sparingi:
Raków Częstochowa – Stal Mielec 3:0
Raków Częstochowa – Fotbal Trinec 3:3
Raków Częstochowa – SFC Opava 1:0
Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 5:0
Raków Częstochowa – Wisła Płock 4:1
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 2:0
Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 1:0

Miejsce w poprzednim sezonie: 1 (pierwsza liga)

Źródło: Roosevelta81.pl/90minut.pl/ekstraklasa.org/transfermarkt.pl
Foto: Roosevelta81.pl