Skandaliczne odjęcie punktów Górnikowi. Boniek: To decyzja emocjonalna, a nie merytoryczna

Kibic  -  6 marca 2018 18:52
0
24883

– Nie chcę się kopać z Komisją Ligi, ale odejmując punkty Górnikowi Zabrze podjęła decyzję emocjonalną, a nie merytoryczną. Prawidłowy werdykt powinien brzmieć: walkower przeciw Piastowi i kara zakazu wyjazdów dla kibiców Górnika. Teraz, przed każdym poważnym gremium Górnik wygra tę sprawę – powiedział w rozmowie z serwisem eurosport.interia.pl prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Michał Białoński, Eurosport.interia.pl: Nie zdziwiła pana decyzja Komisji Ligi Ekstraklasy, która po burdach w wykonaniu kibiców Piasta odebrała trzy punkty Górnikowi Zabrze, bo jego fani spalili szaliki rywala?

Zbigniew Boniek, prezes PZPN-u: – Komisja Ligi miała najprostszą decyzję do podjęcia, zgodną z regulaminami: walkower przeciw Piastowi. Oczywiście, to bolesna decyzja dla jego piłkarzy i trenera Fornalika, którego cenię, ale jedyna słuszna. Natomiast Górnik Zabrze powinien mieć nałożone sankcje na kibiców, niech nawet przysłowiowe sto lat nie jeżdżą na mecze wyjazdowe, natomiast drużyna Górnika w niczym nie zawiniła, Górnik nie był organizatorem meczu.

Widocznie Komisja Ligi uznała jednak, że moralnie Górnikowi nie należały się trzy punkty, bo przegrywał 0-1.

– A co by było, gdyby w momencie przerwania meczu Górnik prowadził 4-0?! Komisja Ligi nie jest od analizowania tego, kto ma piłkę i jaki jest wynik na boisku. Ona jest od przestrzegania prostych regulaminów. Dlaczego nikt w FIFA nie wpadł na pomysł, że Celitc który sromotnie przegrał na boisku z Legią, nie zasłużył na awans, tylko zasądzono walkower przeciw mistrzom Polski, bo ci wystawili nieuprawnionego zawodnika. Muszę panu powiedzieć, że otrzymuję różne telefony po tej decyzji. Ona się najbardziej podoba tym, którzy są w tabeli sąsiadami Piasta i Górnika. Taka jest polska piłka klubowa. Podkreślam: regulamin jest prosty – powinien być walkower przeciw Piastowi i kara dla kibiców Górnika.

Cały wywiad do przeczytania TUTAJ

Źródło: eurosport.interia.pl
Foto: tvp.info

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments