Sevilla lub Hajduk w II rundzie? Możliwe! Czyli o tym, kto na nas czeka w Europie

Torcidos  -  21 maja 2018 15:30
0
14319

19 czerwca w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie par I i II rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2018/2019. Przedstawiamy potencjalnych rywali naszego Górnika!

Wzmagania w Europie Górnik zacznie od I rundy eliminacyjnej i będzie w niej rozstawiony. To oznacza, że na tym etapie unikniemy teoretycznie najmocniejszych rywali, a wśród drużyn nierozstawionych możemy wybierać od koloru do wyboru. Są to dla nas drużyny oczywiście kompletnie anonimowe i interesują nas przede wszystkim ze względu na położenie. I tak oto możemy trafić na kogoś z Bałkanów (Bośnia i Hercegowina, Albania, Macedonia, Czarnogóra –  na tą chwilę, bo tamtejsze ligi jeszcze trwają) Europy wschodniej (Mołdawia, Łotwa, Estonia, Litwa), Skandynawii (Finlandia), wysp (Walia i Irlandię). Są drużyny reprezentujące choćby Słowację, Węgry, Luksemburg czy Armenię. Najważniejszą informacja to brak na liście Kazachstanu i Azerbejdżanu. Dokąd więc mogą nas czekać dalekie podróże? Na przykład do Islandii lub na Maltę. Tak czy inaczej Górnik nie ma prawa nie awansować, bo wszystkie te zespoły są na poziomie półamatorskim.

Grafika przedstawiająca nierozstawione drużyny, na które Górnik może trafić w I rundzie eliminacyjnej (symulacja drużyn i grafiki przygotowane przez 90minut.pl)

W II rundzie eliminacji Górnik nie będzie już rozstawiony i tu zaczyna się dla niego poważne granie. Nie ma co ukrywać, potencjalni rywale robią kolosalne wrażenie. Sevilla, czyli rekordzista pod względem zdobytych pucharów Ligi Europy, Besiktas, rewelacja Bundesligi RB Lipsk, Burnley czy w końcu zaprzyjaźniony z nami Hajduk Split, który jednak musiałby przegrać w finale pucharu krajowego, żeby zacząć eliminacje w II rundzie. Tak czy inaczej szczęka może opaść i ciężko aż sobie wyobrazić, żeby w Zabrzu zagościły tak wielkie marki. Wśród rozstawionych są też oczywiście o wiele słabsze zespoły, lecz one, podobnie jak Górnik, muszą najpierw dać sobie radę w pierwszej rundzie.

Grafika przedstawiająca rozstawione drużyny, na które Górnik może trafić (oprócz Lecha) w II rundzie eliminacyjnej (symulacja drużyn i grafiki przygotowane przez 90minut.pl)

Jeśli chcecie bardziej się zagłębić w temat, to polecamy poszukać TUTAJ.

Źródło: Roosevelta81.pl/90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments