Sensacyjne zwycięstwo ROW-u w Łęcznej! Tylko remis Wisłoki

Milo  -  27 kwietnia 2014 20:19
0
1136

Row_Rybnik-Okocimski_Brzesko_1314

Skazywany na gładką porażkę ROW Rybnik pokonał w meczu wyjazdowym wyżej notowanego Górnika Łęczna 2:1. W IV lidze podkarpackiej Wisłoka Dębica tylko zremisowała Cosmosem Nowotaniec 1:1.

Od początku spotkania wyraźną przewagę mieli gospodarze tego spotkania, zawodnicy z Rybnika skazani byli na grę z kontrataku. Pod koniec pierwszej połowy spotkania gospodarze zgodnie z oczekiwaniami wyszli na prowadzenie. Dobrze z rożnego zacentrował Zawistowski, a piłka po strzale jednego z zawodników odbiła się od poprzeczki, ale znakomicie sytuacje wykorzystał Kozacuks, który dobił „futbolówkę” do pustej bramki. W drugiej połowie wydawało się, że kolejne trafienia dla gospodarzy to tylko kwestia czasu. W tym spotkaniu swoje zastosowanie znalazło powiedzenie „nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić”, a do remisu na początku drugiej połowy doprowadził Cisse, który skierował piłkę na długi słupek po rzucie wolnym. Sytuacja nie podłamała gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli ugrać pełną pulę. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił sensacyjnie Michał Płonka, który strzelił piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Młody pomocnik wypożyczony z Górnika Zabrze uciszył trybuny, a gospodarzy żegnały głośne gwizdy. Warto dodać, że od 62. minuty spotkania rybniczanie grali w dziesięciu drugą żółtą kartkę otrzymał Hubert Otręba. ROW Rybnik do bezpiecznego miejsca traci tylko pięć punktów.

Całe spotkanie w barwach ROW-u Rybnik rozegrał pomocnik Górnika, Michał Płonka. Do 86. minuty grał Szymon Sobczak.

Wisłoka Dębica zremisowała w meczu wyjazdowym z niżej notowanym rywalem Cosmosem Nowotaniec. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale Piotra Laskowskiego. Wisłoka szczęśliwie zdołała wyrównać po golu Tomasza Kota. Wisłoka wciąż pozostaje liderem, a wicelider traci do niej 5 „oczek”.

Górnik Łęczna – ROW Rybnik 1:2 (1:0)

1:0 – Nikolajs Kozačuks 37′
1:1 – Idrissa Cissé 49′
1:2 – Michał Płonka 92′

Cosmos Nowotaniec – Wisłoka Dębica 1:1 (1:0)

1:0 – Piotr Laskowski 21′
1:1 – Tomasz Kot 67′