Sandi Arcon: Ciężko nam było pokazać dobry futbol

Torcidos  -  17 kwietnia 2017 11:35
0
4707

Jednym z największych wygranych sobotniego spotkania jest Sandi Arcon. Słoweniec wrócił do podstawowego składu i zaliczył dobry występ. – Staram się ciężko pracować na treningach i wiedziałem też, że dostanę swoją szansę – powiedział dla naszej redakcji skrzydłowy Górnika.

Dla Sandiego gra w I lidze okazała się sporym przeskokiem, w porównaniu z jego rodzimą ligą. Jak sam mówi, w Słowenii kładzie się największy nacisk technikę. – Słoweńska liga jest bardziej jak Hiszpańska, czyli techniczna. W Polsce spotkałem się z bardziej siłowym graniem. Pracuję sporo na siłowni, by nadrobić te różnice – wyjaśnia Sandi.

Cztery ostatnie mecze Sandi Arcon zaczynał na ławce rezerwowych. W Bytowie trener Brosz dał jednak Słoweńcowi szansę od pierwszej minuty. – Cieszę się, że znalazłem się w pierwszym składzie na sobotnie spotkanie. Staram się ciężko pracować na treningach i wiedziałem też, że dostanę swoją szansę.

Słoweński pomocnik może być szczególnie zadowolony, bo nie tylko wrócił do pierwszego składu, ale także rozegrał najlepszy mecz w barwach Górnika. – Myślę, że zagrałem nieźle, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Nie liczy się, jak każdy z nas wygląda z osobna, tylko jak prezentujemy się jako drużyna. To było widać na boisku, gdzie każdy z nas zostawił sporo zdrowia.

Mecz w Bytowie był rozgrywany w niemalże ekstremalnych warunkach. Oprócz złego stanu murawy zawodnicy obu drużyn byli zmuszeni do gry w rzęsistym deszczu i niskiej temperaturze. – Murawa była w katastrofalnym stanie, przez co ciężko nam było pokazać dobry futbol. Było dużo długich zagrań i nie mogliśmy przejąć inicjatywy. Na boisku dominowała przede wszystkim walka. Na szczęście udało się zdobyć zwycięską bramkę ze stałego fragmentu gry.

Mimo porażki z Zagłębiem Sosnowiec piłkarze Górnika mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców w sobotnim spotkaniu. Zabrzańska Torcida w grupie 250 osób pojawiła się na stadionie w Bytowie. – Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym kibicom, którzy przebyli bardzo długą drogę, by nas wspomóc. Jest to naprawdę niesamowite i chcieliśmy im za to podziękować – stwierdził Arcon, który jest pod wrażeniem kibiców Górnika.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments