Ruch miał więcej sytuacji, my byliśmy skuteczni i osiągnęliśmy swój cel

g.rajda  -  16 marca 2024 21:20
5
2754

Poznaliśmy pomeczową wypowiedź trenera Jana Urbana po spotkaniu 25. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze.

Jan Urban (trener Górnika): – Kurczę już myślałem, że znowu wielki szlagier i będzie 0:0, smutno i nudno. Wydaje mi się, że tak nie było. W pierwszej połowie zespół Ruchu stworzył sobie znakomite sytuacje, bo nie można zapomnieć o pierwszej sytuacji sam na sam. Szczepan uderzał głową, to była niebezpieczna sytuacja, Dadi (Robert Dadok, przyp. red.) również. Można powiedzieć, że Ruch miał zdecydowanie więcej sytuacji, natomiast my strzeliliśmy bramkę. W takich spotkaniach gol ma niesamowitą wartość, ponieważ zmienia mental drużyny. Wydaje mi się, że w drugiej połowie było to już bardziej pod kontrolą. Druga bramka spowodowała, że było troszeczkę więcej spokoju, Obydwie drużyny oddały serce, jeśli mówimy o cechach wolicjonalnych, to piłkarze zostawili na boisku wszystko. Do końca Ruch próbował. Derby mają to do siebie, ze nie ważne jak, ale każdy chce wygrać. Trzeba powiedzieć, że Ruch miał więcej sytuacji, my byliśmy skuteczni i osiągnęliśmy swój cel (…)