Ruch – Górnik II 1:1. Podział punktów w Radzionkowie

Kaszpir  -  11 maja 2019 18:58
0
2732

W 28. kolejce III ligi rezerwy Górnika Zabrze zremisowały z Ruchem w Radzionkowie 1:1. Bramkę dla „Trójkolorowych” zdobył Dariusz Kamiński. Wyrównał z rzutu karnego Marcin Trzcionka.

Pierwsza połowa sobotniego pojedynku potwierdziła to, czego mogliśmy się spodziewać patrząc na rezultaty ostatnich spotkań obu drużyn. Ruch notował przed spotkaniem z Górnikiem pięć kolejnych porażek, natomiast zabrzanie to mistrzowie wyjazdów. Pierwszą znakomitą okazję na zdobycie gola, goście mieli po upływie kwadransa. Wówczas Dominik Pisarek znalazł się sam przed Stambułą, jednak bramkarz gospodarzy wygrał ten pojedynek. Po niespełna 30 min, podopieczni Piotra Gierczaka już prowadzili. Na listę strzelców wpisał się po indywidualnej akcji Dariusz Kamiński. Kilkadziesiąt sekund później Kamil Gałązkiewicz mógł podwyższyć rezultat, ale spudłował w dobrej sytuacji. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się trafić do bramki rywala i na przerwę w lepszych humorach schodzili zabrzanie.

W drugiej połowie gospodarze starali się odrabiać straty, kilka razy byli tego bliscy. Dobrze, a zarazem szczęśliwie bronił Daniel Bielica. Korzystny wynik dla Górnika długo się utrzymywał i wydawało się, że zabrzanie bliscy są kolejnej wyjazdowej wygranej. Niestety w 80 min po zagraniu ręką przez Adama Fica, arbiter podyktował „jedenastkę”. Skutecznym egzekutorem okazał się Marcin Trzcionka. Do końca spotkania więcej bramek nie oglądaliśmy i mecz zakończył się remisem. Tym samym przerwana została passa zabrzan, siedmiu kolejnych zwycięstw na boiskach rywali.

Po tym spotkaniu podopieczni Piotra Gierczaka mają 45 punktów. W następnej kolejce zabrzanie zmierzą się w Kluczborku z miejscowym MKS-em.

Ruch Radzionków – Górnik II Zabrze 1:1 (0:1)

0:1 – Kamiński, 28′
1:1 – Trzcionka, 80 (k)

Ruch: Stambuła – Trzcionka, Banaś, Skalski, Sroka, Wnuk (75′ Szromek), Piecuch (60′ Małecki), Pietryga (62′ Staszowski), Krzemień, Wojsyk, Boudguiga Mohamed