Ruch Chorzów – Górnik II Zabrze 1:0. Zabrakło niewiele

Kaszpir  -  28 listopada 2020 19:56
0
4767

W meczu 18. kolejki rezerwy Górnika przegrały w Chorzowie z Ruchem 0:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa upłynęła poda znakiem przewagi gospodarzy. Zabrzanie ambitnie się bronili, próbując od czasu do czasu poszukać swojej szansy. Spotkanie miało podobny przebieg również po zmianie stron. Chorzowianie za wszelką cenę starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale wielka ofiarność – z pomocą małej dozy szczęścia – dawała nadzieję na wywalczenie cennego punktu. Niestety w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli decydującą bramkę. Szkoda, niewiele zabrakło, ale brawa dla zespołu za walkę.

Runda jesienna dobiegła końca, teraz III-ligowców czeka zimowa przerwa. Górnik zakończył ją z dorobkiem 21. punktów. W tabeli zabrzanie na tą chwilę zajmują 13. miejsce.

Ruch Chorzów – Górnik II Zabrze 1:0 (0:0)

1:0 – Sikora, 90+2′

Ruch: Bielecki – Będzieszak (88′ Rudek), Kasolik, Kulejewski, Kwaśniewski (76′ Lechowicz), Sikora, Foszmańczyk, Paszek (64′ Duchowski), Janoszka, Winciersz (64′ Winciersz), Idzik
Rezerwowi: Lech – Lechowicz, Kowalski, Duchowski, Neugebauer, Rudek, Wójtowicz
Trener: Łukasz Bereta

Górnik: Tomala – Surowiec, Kulanek, Winglralek, Szkudlarek (85′ Dzidzic), Kobylarczyk, Baranowicz (66′ Jaksik), Pranica (46′ Lukoszek), Flak, Korbecki (85′ Skałka), Zawada (62′ Skiba)
Rezerwowi: Szymajda – Martuszewski, Skiba, Dziedzic, Całka, Jaksik, Lukoszek
Trener: Marcin Prasoł

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)