Rozwój – Górnik: Mikołajkowy prezent dla kibiców to awans

W.  -  6 grudnia 2018 11:07
0
1807

Ostatnie wysokie zwycięstwo nad Wisłą Płock w 17. kolejce Lotto Ekstraklasy sprawiło, że nastroje w zespole Górnika uległy znacznej poprawie. Seria spotkań bez wygranej została wreszcie przerwana i to w jakim stylu! Po dwóch kapitalnych golach Igora Angulo oraz trafieniach Kamila Zapolnika i Marcina Urynowicza trójkolorowi wreszcie sięgnęli po komplet punktów, gromiąc nafciarzy aż 4:0!

Po powrocie z Płocka drużyna nie mogła pozwolić sobie na zasłużony odpoczynek, szybko wznowiła treningi i przygotowania do kolejnego meczu, który podopieczni Marcina Brosza rozegrają już w najbliższy czwartek. Punktualnie o godzinie 12:15 przy ul. Zgody 28
w Katowicach rozpocznie się spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Rozwojem
a Górnikiem Zabrze. Stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału.

Drogę do 1/8 finału Górnik utorował sobie, pokonując Unię Hrubieszów 9:0, a następnie wygrywając na Mazowszu z Legionovią 1:0. Rozwój Katowice awans zawdzięcza wyjazdowemu zwycięstwu z Bałtykiem Koszalin 3:1 (pd.) i wygranej na Lubelszczyźnie
z Wisłą Puławy 1:0. Drużyna dowodzona przez Marka Koniarka zajmuje 15. miejsce
w tabeli drugiej ligi, z dorobkiem 21. oczek zdobytych w 21. kolejkach. Ostatni mecz katowiczanie rozegrali w Siedlcach, ulegając miejscowej Pogoni 1:0. Była to ostatnia kolejka przed przerwą w rozgrywkach na szczeblu drugiej ligi. Zimową przerwę zespół Rozwoju spędzi więc pod kreską, w strefie spadkowej.

Dla dwóch piłkarzy czwartkowy mecz będzie miał szczególne znaczenie. Pierwszym z nich jest 24-letni pomocnik trójkolorowych Konrad Nowak, będący wychowankiem klubu
z Katowic. To właśnie tutaj popularny „Kondziu” stawiał swoje pierwsze kroki. Drugi piłkarz, którego serce podczas meczu pucharowego powinno zabić dużo mocniej, to Seweryn Gancarczyk. Obrońca Rozwoju Katowice, dobrze znany jest zabrzańskim kibicom, gdyż w latach 2012-2015 występował w barwach Górnika, notując 62 mecze i strzelając jednego gola – dającego Górnikowi remis w Kielcach 2:2, w sezonie 2013/2014.

Arbitrem, który poprowadzi czwartkowe spotkanie będzie Artur Aluszyk ze Szczecina. Pracę sędziego wspomagać będzie system wideoweryfikacji VAR. Drużyny z perspektywy trybun dopingować będzie 999 kibiców, wśród których zasiądzie grupa ponad 200 wiernych fanów 14-krotnego mistrza Polski. Spotkanie transmitowane będzie przez Polsat Sport.