Różne drogi braci Wolsztyńskich?

Kris  -  11 stycznia 2019 12:58
5540

W piątek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marcina Brosza oraz Artura Płatka. Podczas spotkania z dziennikarzami padły pytania nie tylko o transfery nowych zawodników, ale także o piłkarzy o których dużo spekulowano w kontekście ich dalszej gry w Górniku. Na pierwszy plan poszli bracia Łukasz i Rafał Wolsztyńscy. Artur Płatek na jakim etapie obecnie wygląda sytuacja z tymi zawodnikami. – Ta saga Wolsztyńskich ciągnie się od dłuższego czasu, myślę, że jesteśmy wstępnie dogadani z Łukaszem. Kontrakt jest, ale jeszcze nie jest podpisany. Dla Rafała najlepsza będzie zmiana otoczenia. Nie chcemy rezygnować z jego gry w Górniku, być może przedłużymy z nim kontrakt. Potrzebuje on jednak regularnego grania i minut na boisku. Dodajmy również, że w samolocie lecącym na Cypr znajdzie się Łukasz, natomiast nie będzie tam Rafała. Cała kadra wylatująca na obóz zostanie przedstawiona w najbliższych godzinach.

Oczywiście nie mogło również zbraknąć tematu “Zupy” i tutaj Płatek w krótkich słowach przedstawił punkt widzenia klubu. – Szymon Żurkowski ma jeszcze ważny 1,5 roczny kontrakt. Nie jest przesądzone, że gdziekolwiek odejdzie, równie dobrze można przedłużyć z nim kontrakt. 

Sporo również mówiło się w mediach o najbliższej przyszłości Przemysława Wiśniewskiego. Pod koniec konferencji zarówno szkoleniowiec Marcin Brosz oraz pan Płatek zapewniali, że “Wiśnia” pozostaje ważnym elementem zespołu. – Przemek Wiśniewski jest zakontraktowany w klubie, ponieważ chcemy by był ważną postacią w Górniku, cel Przemka jest taki sam.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl