Rozbieramy stadion 4. Budynek klubowy (galeria)

kamres  -  23 czerwca 2013 14:12
0
1213

budynek_ klubowy

To ostatni artykuł z tego cyklu. Niebawem ruszamy z całkiem nowym, oczywiście dotyczącym naszego stadionu. Byliście już w budynku klubowym? Jeśli nie, to zapraszamy do obejrzenia paru zdjęć i przeczytania opisu.

Zbudowano go w 1977 roku. Tutaj znajdziemy najbardziej cenne miejsce na naszym stadionie. To sala pucharowa, która mieści w sobie wszystkie trofea jakie wywalczył Górnik Zabrze. Wejście do niej sprawia, że mamy „gęsią skórkę”. Budynek ma ponad 61 metrów długości oraz 6 szerokości. Łącznik pomiędzy trybuna główną a budynkiem klubowym, w którym znajdują się puchary oraz odbywają się konferencje prasowe, ma wymiary około 16 na 7 metrów.

Piętro

Po wyjściu z trybuny i przejściu przez salę pucharową znajdziemy się w holu. Po lewej stronie, według projektu, znajdziemy 15 pokoi dla pracowników klubu. Natomiast po stronie prawej znajdują się: pomieszczenia sanitarne, księgowość, kasa, sekretariat, szwalnia, pomieszczenia sekretarzy, trenerów, instruktorów oraz działaczy. Wracając do holu, schodzimy schodami w dół na parter.

Parter i piwnica

Stojąc twarzą do drzwi wejściowych, po prawej stronie znajdują się magazyn oraz bufet. Ten drugi już nie istnieje, w jego miejscu zrobiono pomieszczenia dla prasy. Z kolei lewa część budynku to kuchnia, pokoje i łazienka. Schodząc do piwnicy, według projektu, można zobaczyć: suszarnię, pralnię, archiwum, magazyn sprzętu oraz kotłownie.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments