ROW 1964 – Górnik II: W Rybniku Derby Przyjaźni

Kaszpir  -  16 sierpnia 2019 20:27
0
3726

W sobotę 17 sierpnia drugi zespół Górnika zmierzy się z ROW-em 1964 Rybnik. Początek Derbów Przyjaźni zaplanowano na godz. 17:00. 

Zespół ROW-u, w grupie trzeciej występuje w roli spadkowicza. Rybniczanie spadli z 2. ligi, choć o utrzymanie walczyli do końca rozgrywek, do osiągnięcia celu zabrakło bardzo niewiele, a dokładnie jednej wygranej. Po sezonie w zespole doszło do rewolucji kadrowej, klub opuściła spora grupa zawodników. Jednym z nich był Michał Rostkowski, który trafił do Górnika Zabrze. Drogę w drugą stronę, oczywiście bardziej krętymi ścieżkami, przebył nie kto inny, jak Dawid Plizga. Ofensywny pomocnik, jak doskonale pamiętamy, występował przed kilku laty w barwach Górnika. Plizga zdążył już zdobyć bramkę w oficjalnym meczu ROW-u, mianowicie wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach Pucharu Polski. Był to gol na pocieszenie, ponieważ lepsi okazali się piłkarze Olimpii Elbląg. 

Na trzecioligowym froncie rybniczanie grają na razie „na remisy”. Spotkania ze Ślęzą Wrocław, a także MKS-em Kluczbork zakończyły się bramkowymi remisami, tak więc dorobek „zielono-czarnych” obecnie, to dwa zdobyte punkty.

O jedno „oczko” więcej, mają na swoim koncie podopieczni Marcina Prasoła. Zabrzanie, po inauguracyjnej porażce w Brzegu, szybko zdołali się przełamać i wysoko pokonali w Zabrzu Ruch Zdzieszowice. W tym ostatnim pojedynku kibice mieli okazję oglądać wielu zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, ale wówczas spotkanie rozgrywane było już po meczu „jedynki”.

Jak wiadomo, fani z Rybnickiego Okręgu Węglowego od kilkudziesięciu lat sympatyzują z Górnikiem Zabrze, a w związku z tym także z jego zgodami i Fan Clubami. Dla wszystkich kibiców, którzy w sobotnie popołudnie wybierają się do Rybnika, mamy informację dotyczącą kupna wejściówek na sobotnie spotkanie.

 

W dniu meczu tj. 17 sierpnia, brak możliwości zakupu biletów w siedzibie klubu, a jedynie w kasach czynnych od godz. 15:00.

Poniżej cennik biletów.

Trybuna kryta: 20 zł
Amfiteatr normalny: 10 zł
Amfiteatr ulgowy*: 5 zł
Kobiety oraz dzieci i młodzież do 13 roku życia** – wstęp wolny
 
Więcej informacji na row1964rybnik.com.
 
ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze, sobota 17 sierpnia, godz. 17:00, Rybik ul. Gliwicka 72, 44-200. 
 

Źródło: row1964rybnik.com/roosevelta81.pl
Foto: roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments