Roman Gergel: Nigdy nie powiedziałem, że będę obrażony, jeśli zostanę

Milo  -  28 lipca 2016 09:01
0
834

Gergel1_Gornik_Legia1516

Graliśmy fajne sparingi z mocnymi drużynami. Wyniki w tych meczach były dobre, dlatego ważne, abyśmy je przenieśli do ligi – powiedział Roosevelta81.pl Roman Gergel, pomocnik Górnika.

Roosevelta81.pl: Jeszcze nie tak dawno chciałeś odejść, a jak wygląda sytuacja na kilka dni przed startem ligi?

Roman Gergel (pomocnik Górnika):Wygląda na to, że zostaję w Zabrzu. Nigdy nie powiedziałem, że będę obrażony, jeśli zostanę w Górniku. Mam marzenia takie jakie mam i nic z tym nie zrobię. Chcę grać o najwyższe cele. Mogę zapewnić, że będę dawał z siebie maksimum. Mam obowiązujący kontrakt i gramy o powrót do Ekstraklasy.

Mówisz o marzeniach gry w Ekstraklasie, a może warto zrealizować je z Górnikiem?

– Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej to nasz główny cel. Nie pozostaje nam nic innego, jak iść od meczu do meczu i wygrywać.

Zdaniem wielu masz szansę zostać gwiazdą I ligi.

– Może się tak stać, choć zobaczymy. Moją dyspozycję będzie można określić dopiero po spotkaniach. Wszystko zweryfikuje gra w lidze.

Jak ocenisz okres przygotowawczy?

– Ten obóz był bardzo dobrze przepracowany. Mocno potrenowaliśmy, aby efekty były widoczne już od pierwszego meczu. Graliśmy fajne sparingi z mocnymi drużynami. Wyniki w tych meczach były dobre, dlatego ważne, abyśmy je przenieśli do ligi. Musimy grać tak samo dobrze, jak w sparingach.

Czujesz się dobrze przygotowany do sezonu?

– Całą drużyną idziemy krok po kroku, a ja sam czuje, że moja forma jest lepsza. Choć mam nadzieję, że będzie ona jeszcze lepsza w lidze. Najważniejsze, abyśmy wygrywali, bo kto strzeli gola to już obojętne.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments