Roman Gergel: Musimy być skuteczniejsi

Kaszpir  -  29 sierpnia 2016 14:03
0
865

Gergel_Sosnowiec_1617

Roman Gergel, pomocnik Górnika Zabrze, powiedział po przegranej z Zagłębiem, że drużyna musi być bardziej skoncentrowana, kiedy obejmie prowadzenie i skuteczniejsza w ofensywie. „Trójkolorowi” wrócili z Sosnowca bez punktu.

Roosevelta81.pl: Wydawało się, że uda się „coś” ugrać, a potem nastąpiła katastrofa.

Roman Gergel (pomocnik Górnika): – Strzeliliśmy bramkę i prowadziliśmy. Potem nie wiem co się stało. Straciliśmy bramkę na 1:1 po stałym fragmencie. Następnie sytuacja, po której był karny. Moim zdaniem go nie było, ale sędzia widział kontakt i gwizdnął. Niestety, straciliśmy drugą bramkę i zabrakło nam czasu na strzelenie kolejnego gola i wywalczenie choćby remisu.

Mieliście swoje sytuacje. Angulo dosyć łatwo dochodził do pozycji strzeleckich.

– Oczywiście, jest napastnikiem i znajdował się na tych pozycjach. Przeciwnicy też mieli swoje sytuacje, niestety dla nas, my strzeliliśmy tylko jedną bramkę a przeciwnik dwie. Z tych okazji, które stwarzamy, musimy trafiać częściej niż tylko raz. Mieliśmy ich więcej od przeciwnika i mogliśmy myśleć o zwycięstwie.

Wasza sytuacja jest coraz gorsza, czwarty mecz na wyjeździe i czwarta porażka.

– Nie jest to dobra sytuacja. Kolejna przegrana, cóż musimy być bardziej skoncentrowani po zdobyciu bramki, przy naszym prowadzeniu, aby nie tracić szybko i prokurować przeciwnikom sytuacji ze stałych fragmentów gry. Tak jak mówię, musimy po prostu być skuteczniejsi.

Dwutygodniowa przerwa, która teraz będzie, na pewno się wam przyda.

 – Wierzę, że ta przerwa pomoże, odpowiednio zmobilizujemy swoje siły i dobrze się przygotujemy na następny mecz. Potrzebujemy punktów, musimy walczyć i wygrywać kolejne spotkania.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments