Robert Warzycha: Przy pełnych trybunach pokażemy naszym kibicom na co nas stać

kamres  -  30 kwietnia 2014 14:42
0
1129

Warzycha_Slask_Gornik1314

W siedzibie klubu odbyła się uroczysta konferencja prasowa przed 101. Wielkimi Derbami Śląska, w której uczestniczyli trenerzy obu zespołów Jan Kocian i Robert Warzycha oraz kapitanowie Marcin Malinowski i Adam Danch. Kto tym razem zwycięży? – Wynik jest sprawą otwartą – twierdzi piłkarz chorzowskiego Ruchu, Marcin Malinowski.

W niedziele odbędą się 101. Wielkie Derby Śląska pomiędzy Górnikiem Zabrza a Ruchem Chorzów. Na konferencję prasową po raz pierwszy do Zabrza przyjechał szkoleniowiec Ruchu Chorzów Jan Kocian: – Pierwszy raz jestem w Zabrzu. Z ostatnich derbów mamy bardzo dobre wspomnienia, bo wygraliśmy 2:1. Obie drużyny rundę mistrzowską rozpoczęły od remisu. Po meczu z Lechią nikt nie ma problemów zdrowotnych. Czeka nas wielki mecz, na który z niecierpliwością oczekują kibice. Zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do tego meczu. – mówił na konferencji prasowej słowacki trener.

– Mecze derbowe mają specjalną oprawę, podchodzimy z szacunkiem do rywala, ale gramy u siebie i chcielibyśmy odnieść zwycięstwo. Górnik powoli wychodzi z dołka i przy pełnych trybunach pokażemy naszym kibicom na co nas stać – ripostował Robert Warzycha.

Jako kolejny wypowiedział się kapitan chorzowskiego Ruchu, który sądził, że wszystko może się zdarzyć: – Przed nami kolejne derby i mam nadzieję, że tak, jak w poprzednich latach, to będzie niezapomniany mecz. W takich spotkaniach wynik jest sprawą otwartą i wszystko jest możliwe. Mam nadzieję, że kibice będą długo mówić o tym meczu – przekonywał Marcin Malinowski. Adam Danch natomiast skupił się na problemie w grze obronnej Górnika: – Po meczu w Szczecinie w szeregach drużyny powiało optymizmem. Zdajemy sobie jednak sprawę, że straciliśmy dwie bramki i cały czas mamy nad czym pracować. Mamy tydzień, aby polepszyć naszą grę w obronie. Jeśli zagramy na zero z tyłu, to powinniśmy w końcu wygraćW Szczecinie przegrywaliśmy dwukrotnie i potrafiliśmy wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Wiemy więc na co nas stać – zakończył swoją wypowiedź obrońca Górnika.

Trener „Trójkolorowych” z szacunkiem wypowiadał się o drużynie przeciwnej: Ruch to dobrze zorganizowany zespół, co pokazał w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk. Dobrze gra na wyjazdach, ma sporo atutów. Zrobimy więc wszystko, aby swoją postawą wprowadzić chaos w ich szeregi. Szkoleniowiec Ruchu w podobnym tonie odniósł się do ekipy z Roosevelta: – Do gry wracają kontuzjowani zawodnicy i ich gra w obronie będzie znacznie pewniejsza. W ataku mają dwóch znakomitych graczy w postaci Zachary i Nakoulmy. Rywale mają wiele mocnych stron – mówił Kocian.

Jaki plan ma szkoleniowiec Górnika na pokonanie drużyny z Chorzowa? – Tym razem nie pojedziemy na zgrupowanie przedmeczowe. Spotkamy się w niedzielę na rozruchu, później zjemy razem obiad. Szukamy nowych rozwiązań, to nie kwestia oszczędności.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments