Robert Warzycha: Pozostał niesmak. Odejdą kolejni zawodnicy

kamres  -  2 czerwca 2014 07:47
0
1049

Warzycha_Lechia1314
– Straciliśmy bramki po dwóch rzutach karnych i pozostał trochę niesmak –
powiedział Robert Warzycha, trener Górnika Zabrze, po przegranej z Lechią Gdańsk.

Roosevelta81.pl: Jak oceni trener mecz z Lechią Gdańsk?

Robert Warzycha  (trener Górnika): – Nie pierwszy raz schodzimy z boiska pokonani, taka jest piłka. Mieliśmy swoje sytuacje, gdybyśmy strzelili na 1:0, mecz mógłby się potoczyć inaczej. Lechia jest dobrą drużyną, również miała swoje sytuacje, lecz też ich nie wykorzystała. Straciliśmy bramki po dwóch rzutach karnych i pozostał trochę niesmak.

W rundzie finałowej Górnik pokazał, że jest niezłą drużyną? Czy to jest już Górnik firmowany Pańską „pieczątką”?

– Myślę, że nie. Nie każdy zawodnik był zdolny do gry. Zagrał Gwaze, którego występy w ekstraklasie można policzyć na palcach jednej ręki, Drewniak, który będzie robił błędy, bo jest młodym zawodnikiem i jeszcze się uczy. To są młodzi zawodnicy, stanowiący o sile linii pomocy. Nie możemy się równać w tej formacji z drużynami Legii, Lecha czy nawet Lechii. Zbyt dużo błędów popełniamy w obronie, dlatego przegrywamy. Żeby zdobyć trzy punkty, musimy grać bardziej konsekwentnie. Wszyscy zawodnicy muszą zagrać na równym poziomie, wtedy będzie można powiedzieć, że Górnik zagrał solidną piłkę. Owszem była dobre mecze w naszym wykonaniu, lecz musimy wyeliminować podstawowe błędy.

Górnik miał przez ostatni sezon problemy ze skutecznością, sztab będzie nad tym pracował w jakiś szczególny sposób?

– Każdy trener pracuje nad wykańczaniem sytuacji. Na treningach ćwiczymy wiele takich zagrań, jednak w meczu dodatkowo dochodzi presja  paraliżująca zawodników. Trzeba wtedy zachować „zimną krew”, która jest cechą indywidualną zawodnika. Będziemy starali się pracować nad poprawą tego fragmentu gry.

Zapadły jakieś konkretniejsze decyzje co do zawodników, którzy opuszczą nasz klub?

– Witkowski, Łukasiewicz, Nakoulma, Olkowski to zawodnicy, którzy odchodzą od nas na dzień dzisiejszy. W najbliższej przyszłości na pewno będzie ich więcej.

Wiadomo już jakich piłkarzy będzie chciał trener sprowadzić? 

– Na pewno będą to tacy zawodnicy, którzy podniosą jakość gry zespołu i będzie nas na nich stać. Jest wielu ciekawych piłkarzy, czy to w Zagłębiu czy w Widzewie. W tym tygodniu będziemy znać nazwiska piłkarzy chcących odejść lub przyjść do Górnika.

Jakie Górnik ma plany na okres przygotowawczy przed sezonem?

– Pierwsze dziesięć dni spędzimy na obiektach przy Roosevelta, następnie udamy się do Wronek. Musimy wykonać wszelkie badania oraz dobrze przygotować się kondycyjnie. Okres przygotowawczy będzie bardzo krótki, ponieważ wyniesie tylko 4 tygodnie, co jest związane z krótką przerwą między sezonami.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments