Robert Warzycha: Nowa taktyka jest optymalna dla naszego zespołu

Torcidos  -  9 lipca 2014 17:53
0
978

Warzycha_Legia1314
– Dotychczasowe transfery uważam za udane. Nowi piłkarze wnieśli wiele jakości do zespołu i będziemy mieli z nich wiele pożytku
– mówi w wywiadzie dla Roosevelta81.pl Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika.

Roosevelta81.pl: Taktyka z trzema obrońcami jest zaczerpnięta z tegorocznych Mistrzostw Świata, czy już wcześniej miał pan taki pomysł?

Robert Warzycha (dyrektor sportowy Górnika): – Gdy drużynie nie szło w rundzie wiosennej szukaliśmy nowych rozwiązań. Traciliśmy po 2-3 bramki w praktycznie każdym meczu i obowiązkiem było to zmienić. Mamy nadzieję, że w nowym ustawieniu będziemy grać lepiej w defensywie, przy czym wciąż prezentować ofensywny futbol.

Czy Górnik ma odpowiednich piłkarzy do gry w takim ustawieniu, które nie jest zbyt popularne w naszej lidze?

W pierwszej kolejności trzeba patrzeć na parametry i umiejętności zawodników. Sądzimy, że ta taktyka jest optymalna dla naszego zespołu. Oczywiście mecze ligowe dadzą na wszystko odpowiedź.

Obóz we Wronkach przebiegł po pana myśli?

Jestem zadowolony na 95% z naszego obozu. Udało nam się zrealizować cele, jakie postawiliśmy sobie przed wyjazdem do Wronek, oprócz ostatniego sparingu, którego nie udało nam się rozegrać. Ogólnie rzecz biorąc mogę powiedzieć, że zgrupowanie było udane.

Jest Pan zadowolony z dotychczasowych transferów?

Życzyłbym sobie jeszcze kilku wzmocnień, jednak dotychczasowe transfery uważam za udane. Nowi piłkarze wnieśli wiele jakości do zespołu i będziemy mieli z nich wiele pożytku.

Czy jest jakaś pozycja, na której koniecznie przydałoby się wzmocnienie?

– Uważam, że każda pozycja jest dobrze obsadzona. Mamy dobrych piłkarzy, niektórzy świetnie grają na kilku pozycjach, co zwiększa pole manewru.

Operacja Cracovia rozpoczęta?

Już powoli przygotowujemy się do tego spotkania. We wtorek byłem na meczu pomiędzy GKS-em Bełchatów a Cracovią i myślę, że na inauguracje rywal będzie w całości rozpracowany, co pomoże nam w zdobyciu trzech punktów.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments