Rezerwy walczą o utrzymanie. Tylko zwycięstwo przedłuża nadzieje

Kaszpir  -  16 czerwca 2018 11:21
0
3262

W sobotę drugi zespół Górnika zagra w Tarnowskich Górach z miejscowym Gwarkiem.

Tylko zwycięstwo przedłuża nadzieje zabrzan na pozostanie w III lidze. Drugim warunkiem jest korzystny, z naszego punktu widzenia, rezultat w przynajmniej jednym z dwóch spotkań toczonych równolegle. Mianowicie: Stilon – Miedź II (nie może być remisu) oraz Falubaz – Pniówek (brak wygranej gości). Jeżeli jeden z tych warunków zostanie spełniony, a Górnik wygra w Tarnowskich Górach, to „Trójkolorowi” utrzymają się na obecnym szczeblu rozgrywkowym.

Najważniejszą kwestią pozostaje wygrać, a rokowania na taki rezultat nie są duże. Gwarek to czołowa drużyna w grupie 3, wciąż z szansami – co prawda niewielkimi – na awans. Gospodarze muszą wygrać i czekać na przegrane Skry, a także Ślęzy. 

A Górnik? Od dziewięciu spotkań nie jest w stanie odnieść zwycięstwa. Ostatni raz podopieczni Wojciecha Gumoli wygraną zanotowali 28 kwietnia w Bielsku. W ogóle wiosną  zabrzanie mają na koncie tylko trzy triumfy, o optymizm więc ciężko. Pozostaje jednak wierzyć, że chłopcy zostawią serce na boisku, a wtedy stać ich na wszystko. Udowodnili to już w jesiennym meczu pomiędzy obiema drużynami, pewnie pokonując Gwarka.

Górnik II Zabrze – Gwarek Tarnowskie Góry 3:1 (1:1)
1:0 – Mateusz Kulanek, 21′
1:1 – Dawid Jarka, 26′ (k.)
2:1 – Krzysztof Kiklaisz, 70′
3:1 – Krzysztof Kiklaisz, 89′

Gwarek Tarnowskie Góry – Górnik II Zabrze, sobota 16 czerwca, godz. 18:00, ul. Wojska Polskiego 2.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments