Rezerwy rozpoczną w Brzegu. Debiut Marcina Prasoła

Kaszpir  -  3 sierpnia 2019 09:08
0
1884

W sobotę 3 sierpnia drugi zespół Górnika zainauguruje zmagania na III-ligowym froncie. Na początek czeka zabrzan wyprawa do Brzegu na spotkanie z tamtejszą Stalą. Będzie to również debiut Marcina Prasoła, który na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Piotra Gierczaka.

Przed startem rozgrywek w kadrach zarówno Stali jak i Górnika zaszło do sporych zmian. Szczególnie w zabrzańskim zespole pojawiło się sporo nowych twarzy. Będziemy im się bacznie przyglądać. 

Dołączyli do kadry:

Kamil Banaczek (Znicz Prószków), Bartosz Baranowicz, Bartosz Neugebauer (obaj Rozwój Katowice), Patryk Matykiewicz (Cuiavia Inowrocław), Krzysztof Winglarek (KS Raszyn). Oraz zawodnicy z młodzieżowych zespołów Akademii Górnika: Erwin Kołodziejczyk, Patryk Linek, Paweł Krawczyk, Mateusz Tomala, Marko Zawada.

W poprzednim sezonie w grupie trzeciej zdecydowanie lepiej radzili sobie Trójkolorowi. Zabrzanie, świetnie spisując się przede wszystkim na wyjazdach, uplasowali się na szóstej pozycji z dorobkiem 52. punktów. Nasi najbliżsi rywale zajęli dwunastą lokatę tracąc do Górnika dziewięć „oczek”.

W bezpośredniej rywalizacji padł idealny remis. Co ciekawe, oba zespoły po komplet punktów sięgały na boiskach rywali. Jesienią ubiegłego roku Stal pewnie pokonała zabrzan, zwyciężając na Mikulach 3:1. Honorowego gola dla „dwójki” zdobył Kamil Surowiec. W rewanżu Górnik odpłacił się takim samym rezultatem, a łupem bramkowym podzielili się, Konrad Zaradny (trafił dwukrotnie) oraz Daniel Liszka.

Sezon 2018/19

Górnik II – Stal 1:3 (Surowiec)
Stal – Górnik II 1:3 (Zaradny x2, Liszka)


Stal Brzeg – Górnik II Zabrze; sobota 3 sierpnia, godz. 13:00,
Brzeg ul. Sportowa 1 Stadion Miejski.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/stalbrzeg.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments