Rezerwy powalczą z „rekordzistami”

Kaszpir  -  5 maja 2018 08:31
0
2390

W sobotę 5 maja drugi zespół Górnika rozegra kolejne ligowe spotkanie. Zabrzanie wybierają się do Bielska-Białej na mecz z Rekordem.

„Rekordziści” w III-ligowej tabeli plasują się na siódmym miejscu, mając w dorobku 37. punktów, a więc o jeden więcej od Górnika. Piłkarze z Bielska-Białej rundę wiosenną rozpoczęli fantastycznie, wygrywając cztery pierwsze pojedynki. Później jednak coś się zacięło i zespół zaczął remisy przeplatać porażkami. Podobnie było w poprzedniej kolejce, kiedy to przegrali w Dzierżoniowie z Lechią, tracąc gola już w doliczonym czasie gry. Szkoleniowiec naszego najbliższego rywala Piotr Jaroszek, nie ukrywa, że ma „mętlik” w głowie przed sobotnim spotkaniem z Górnikiem: – Po powrocie z Dzierżoniowa nadal mam „mętlik” w głowie. Przed rundą rewanżową założyłem sobie i obiecałem to chłopakom, że każdy otrzyma szansę pokazania się. Staram się tego trzymać i będę w tym konsekwentny do końca sezonu. W ten sposób chcę sobie zbudować obraz całości, tak aby z czystym sumieniem w czerwcu dokonać rzetelnej oceny. Nie można tego zrobić nie dając komuś szansy. A w kontekście soboty, nie mam pewności, ale być może zajdą jakieś zmiany.

Zabrzanie po wtorkowej porażce zajmują dziesiątą lokatę, mając 36. „oczek”, ale do rozegranie jeszcze jedno zaległe spotkanie (ze Ślęzą Wrocław, przyp. aut.). Ostatni mecz podopiecznych Wojciecha Gumoli nie był najlepszy w ich wykonaniu, dlatego z pewnością zawodnicy pałają chęcią udowodnienia, że był to tylko wypadek przy pracy. Dodajmy zresztą, iż bielskie klimaty służą rezerwom, kilkanaście dni temu przywieźli oni z tego miasta pełną pulę pokonując wtedy BKS (1:0) . Również dla szkoleniowca będzie to podróż w poprzednie miejsce pracy. Przypomnijmy, że obecny szkoleniowiec „rezerwistów” przez cztery lata pracował w Rekordzie zdobywając z nim – niemal dokładnie rok temu – Puchar Polski BOZPN.

W jesiennym spotkaniu obu drużyn lepszy okazał się Rekord, zwyciężając 2:1. Honorowego gola dla Górnika uzyskał wtedy Dariusz Kamiński.
 

Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:2)
0:1 – Hilbrycht, 3′ 

0:2 – Bojdys, 39′
1:2 – Kamiński, 88′

Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze; sobota 5 maja godz. 15:00, Bielsko-Biała ul. Startowa 13

Źródło: bts.rekord.com.pl/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments