Rezerwy kończą odrabianie zaległości. Uwaga na Firleja

Kaszpir  -  9 maja 2018 11:31
0
2708
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W środę 9 maja drugi zespół Górnika zagra ze Ślęzą we Wrocławiu. Zakończy tym samym odrabianie wczesno-wiosennych zaległości. Spotkanie miało odbyć się pierwotnie 24 marca, ale ze względu na występy kilku zawodników Górnika w różnych reprezentacjach, nasz klub wnioskował o przełożenie meczu, co też stało się faktem. 

Najbliższy przeciwnik zabrzan to czołowa drużyna grupy 3. Ślężanie mają 49 punktów i zajmują piątą lokatę w tabeli, tracąc zaledwie trzy „oczka” do lidera z Tarnowskich Gór. W zespole z Wrocławia najskuteczniejszym zawodnikiem jest Maciej Firlej, który zimą był przymierzany do klubu z Zabrza. Firlej pojechał nawet na Cypr, gdzie zabrzanie szlifowali formę do rundy wiosennej. Ostatecznie napastnik wrócił do Wrocławia. W obecnym sezonie Firlej zdobył już 16. bramek, co pozwala mu przewodzić (wspólnie z Ruminem ze Skry) najlepszym III-ligowym snajperom.

Górnik zaliczył ostatnio dwie wpadki, czas więc najwyższy na przełamanie. Podopieczni Wojciecha Gumoli w tabeli zajmują 12. miejsce, mając w dorobku 36. punktów.

Pierwszy pojedynek obydwu zespołów w obecnym sezonie zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Dolnego Śląska.
 
Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław 0:2 (0:1)
0:1 – Kluzek, 7′

0:2 – Jakóbczyk, 43′
 

Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze; środa 9 maja godz. 17:00

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments