Reprezentacja Polski AMP Futbolu gościem meczu Górnik – Śląsk

Kaszpir  -  8 listopada 2018 21:31
0
1960

Na zaproszenie zabrzańskiej TORCIDY, podczas piątkowego spotkania pomiędzy Górnikiem i Śląskiem, przy Roosevelta gościć będą reprezentanci Polski AMP Futbolu. 

Przed meczem wspólnie podziękujemy im za godne reprezentowanie naszego kraju i polskiej piłki nożnej na arenie międzynarodowej, a przedstawiciele zabrzańskiej Torcidy i Klubu wręczą piłkarzom pamiątkowe statuetki i specjalne tablo z gratulacjami.

Na zakończonych w minioną niedzielę mistrzostwach Świata, Polska zajęła siódmą lokatę. Decydowało o tym spotkanie przeciwko Hiszpanii, które nasza drużyna wygrała 1:0. Bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Bartosz Łastowski.

https://twitter.com/twitter/statuses/1059331461390721025

Wcześniej po bardzo dramatycznym spotkaniu ćwierćfinałowym z Angolą Polska dopiero po rzutach karnych straciła szanse na medal. Dodajmy, że zespół z Afryki wygrał te mistrzostwa. Jak wielkie emocje towarzyszyły naszej reprezentacji, oddaje to zdjęcie zrobione po zakończonym konkursie „jedenastek”.

Fizjoterapeutka drużyny, Zofia Kasińska (na zdjęciu z Bartłomiejem Budnym po przegranych rzutach karnych), w takich słowach przedstawia charakter rywalizacji w AMP Futbolu: – Wola w nas, w tych chłopakach jest zawsze. Tam nie ma, że boli. Że jeden drugiego kopnie w Achillesa, a ten przewraca się, turla po murawie. Oni próbują ustać na jednej nodze i pędzą dalej.

Potem przyszła jeszcze porażka z Anglią, ale ostatnie swoje turniejowe spotkanie (z Hiszpanią) Polska rozstrzygnęła na swoją korzyść. Na spotkaniu z mediami, kapitan reprezentacji Bartłomiej Świerszcz, tak podsumował mistrzostwa: – Sport bywa brutalny. Po ćwierćfinale miałem w głowie jedną myśl: żeby jak najszybciej ich zebrać i podnieść. Noc była nieprzespana, ale trzeba było zmotywować chłopaków, żeby zakończyć turniej dobrymi spotkaniami. W końcu jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Nam udało się wywalczyć w nim zwycięstwo.

Wyniki na AMP Futbol Cup 2018

Faza grupowa: Polska – Kolumbia 1:0, Polska – Kostaryka 1:0, Polska – Japonia 0:2
1/8 finału: Polska – Haiti 3:1
1/4 finału: Polska – Angola 3:3, karne 2:3
mecz o 5. miejsce: Polska – Anglia 0:2
mecz o 7. miejsce: Polska – Hiszpania 1:0

W piątek dziękujemy chłopakom za dostarczone wzruszenia i emocje!

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.p./sportowefakty.pl
Foto: AMP Futbol Polska
Wideo: AMP Futbol Polska

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments