Remis z Karviną na początek. Skrzypczak strzelił!

Milo  -  25 czerwca 2016 19:41
0
1179

Skrzypczak_Gornik_Podbeskidzie_1516

Górnik Zabrze w pierwszym letnim sparingu zremisował z czeską Karviną 1:1. Na listę strzelców wpisał się Szymon Skrzypczak.

Trener Brosz zgodnie z zapowiedziami zabrał za naszą południową granicę liczne grono młodych zawodników. Od początku szansę gry dostali m.in. Kuchta i Urynowicz. Co ciekawe, na lewej obronie pojawił się testowany Ariel Wawszczyk, to 24-letni obrońca Błękitnych Stargard Szczeciński. W składzie zabrzan zagrał także Roman Gergel, któremu nie widzi się gra w 1 lidze.

Już na samym początku meczu gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Jurczo, który po strzale piłki głową pokonał Kuchtę. Zabrzanie próbując odpowiedzieć narazili się na rzut karny. Jednego z zawodników Karviny we własnym polu karnym sfaulował występujący na prawej obronie Matuszek. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”, ale na szczęście „Górników”, młody pomocnik rywali przestrzelił. Bliski wyrównania wyniku spotkania najpierw był Cerimagić, a następnie Kurzawa, jednak obaj strzelili minimalnie obok bramki. Tuż przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania, ale znakomicie we własnym polu karnym zachował się Kuchta wygrywając pojedynek sam na sam ze strzelcem jedynego gola.

W drugiej połowie w barwach Górnika zagrali w większości sami młodzi zawodnicy. Warty odnotowania jest fakt, że na ostatnie 30 minut w bramce pojawił się Kasprzik, który na przywitanie wybronił sytuację sam na sam. Końcówka meczu towarzyskiego należała do zabrzan. Najpierw w dogodnej sytuacji nie trafił Żurkowski, ale w następnej akcji „Górnicy” dopięli swego i wyrównali stan spotkania. Ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Skrzypczak.

MFK Karvina – GÓRNIK Zabrze 1:1 (1:0)

1:0 – Jurczo 8′
1:1 – Skrzypczak 89′

MFK: Pastoricky – Dreksa, Sisler, Puchel, Kontar – Oklekstek, Toml, Moravec, Zeleny, Jurczo – Budinsky (63′ Panak). Ponadto grali: Urgela, Eismann. Jufena, Janeczka, Gurzeda.

GÓRNIK (I połowa): Kuchta (31′ Loska) – Matuszek, Kopacz, Szeweluchin, Wawszczyk – Gergel, Danch, Grendel, Kurzawa, Ćerimagić – Urynowicz.
GÓRNIK (II połowa): Loska (62′ Kasprzik) – Teichman, Gajda, Szeweluchin, Wolniewicz – Żurkowski, Nowak, Wajsak, Ł. Wolsztyński (85′ Pawłowski) – Skrzypczak, R. Wolsztyński.

Żółte kartki: Kontar (MFK Karvina).

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl