Remis ROW-u z Rozwojem. Kolejny gol Płonki

Milo  -  9 sierpnia 2014 20:36
0
1092

Michal_Plonka_ROW_Arka

ROW Rybnik zremisował z Rozwojem Katowice 2:2. Na listę strzelców dla zespołu z Rybnika wpisali się Michał Płonka oraz Marek Krotofil.

Remis z przebiegu meczu można uznać za korzystny rezultat. Po 30 minutach meczu zawodnicy z Rybnika przegrywali już dwoma bramkami. Najpierw bramkarza ROW-u pokonał Tkocz, który otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na oddanie strzału, a piłka znalazła drogę do bramki. Po 11 minutach Rozwój podwyższył prowadzenie za sprawą Żaka, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Grolika na rywalu. Po tym zdarzeniu nie dość, że ROW przegrywał to grał jeszcze o jednego piłkarza mniej. Do odrabiania strat rybniczanie ruszyli po przerwie dobre dośrodkowanie Muszalika z rzutu rożnego wykorzystał Płonka. Zawodnicy ROW-u poczuli, że losy tego spotkania nie są jeszcze rozstrzygnięte. Tuż przed końcem spotkania Krotofil uratował remis. Bramkarz rywali wypiąstkował piłkę prosto pod jego nogi, ten strzałem z pierwszej piłki zapewnił podział punktów.

Wypożyczony z Górnika Płonka ma na swoim koncie już dwa trafienia w dwóch spotkaniach. Po tym spotkaniu ROW uplasował się na 4 pozycji z dorobkiem 4 punktów.

Rozwój Katowice – ROW Rybnik 2:2 (2:0)
1:0 – Tkocz, 19′
2:0 – Żak, 30′ (k)
2:1 – Płonka, 49′
2:2 – Krotofil, 87′