„Ręka rękę myje!” Komisja częściowo odrzuca odwołanie Górnika!

Pionek  -  15 marca 2018 19:02
0
7357

PZPN wydał komunikat: Pismem z dnia 8 marca 2018 roku klub Górnik Zabrze zwrócił się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN z wnioskiem o zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności orzeczenia Komisji Ligi z dnia 5 marca 2018. Na środowym posiedzeniu NKO oddaliła przedmiotowy wniosek klubu.


Wyjaśniając wskazać należy, że zgodnie z art. 141 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, wszystkie kary dotyczące przewinień związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku na obiekcie piłkarskim są natychmiast wykonalne, z wyłączeniem m.in. kary pieniężnej. W świetle powyższego przepisu oraz decyzji NKO PZPN na chwile obecną wykonalne są, zastosowane przez Komisję Ligi Ekstraklasy, kary:

– zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w 8 meczach Ekstraklasy;
– zamknięcia stadionu na 3 kolejne mecze rozgrywek Ekstraklasy.

Do czasu rozpoznania odwołania klubu od przedmiotowej decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy,  nieprawomocne pozostają nałożone na klub kary:

– finansowa w wysokości 40 000 zł;
– odjęcia 3 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy.

Co to oznacza? Zorganizowana grupa kibiców Górnika Zabrze nie będzie mogła udać się na żaden wyjazdowy mecz do końca sezonu oraz na 2-3 spotkania sezonu 2018/19. Ponadto na kolejne 3 spotkania rozegrane na Arenie Zabrze nie wejdą kibice, którzy byli obecni na spotkaniu w Gliwicach w sektorze gości. 

Decyzja absolutnie skandaliczna i niezrozumiała, do dalszych wyjaśnień przeszła kara finansowa oraz odjęcie 3 punktów. Jest jeszcze szansa na to, aby przywrócić klubowi 3 pkt. oraz zmniejszenia kary finansowej, lecz po komunikacie PZPN nie spodziewamy się cudów. 

Źródło: pzpn.pl/Roosevelta81.pl
Foto: pzpn.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments