Reforma ekstraklasy zostaje na kolejny sezon!

Milo  -  23 kwietnia 2014 19:27
0
703

Nakoulma_Pogon

W nowym sezonie ekstraklasa dalej będzie podzielona na dwie grupy. – System się sprawdził. Kolejnym krokiem będzie poszerzenie ligi do 18 zespołów – dowiedział się portal interia.pl

Choć oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, to raczej trudno się spodziewać zmiany stanowiska PZPN. Pomysł z podziałem ligi na dwie grupy po 30 kolejkach spodobał się Zbigniewowi Bońkowi. Prezes jest zadowolony z tego, że kluby będą grały więcej meczów, a do tego do samego końca będzie się toczyła walka o mistrzostwo, start w europejskich pucharach i utrzymacie w elicie.

Coraz mocniej kiełkuje za to pomysł o powiększeniu ligi. – Są takie plany, aby w niedalekiej przyszłości w ekstraklasie występowało osiemnaście zespołów – zdradza nasz rozmówca. Do takiej zmiany dojdzie nie wcześniej niż od sezonu 2015/16. Wtedy kończy się kontrakt pomiędzy Ekstraklasą a nc+, dotyczący praw do transmisji meczów.

Decyzję o tym, jak będzie wyglądał kształt rozgrywek w nowym sezonie musi jeszcze zatwierdzić PZPN i Ekstraklasa. Ale to tylko formalność, bo zarówno w związku jak i w spółce zarządzającej rozgrywkami nie ma klimatu do kolejnej rewolucji w ligowym regulaminie.

Coraz bardziej mglista wydaje się kwestia powołania nowego kanału Ekstraklasa TV. Spółka nie ma koniecznego kapitału, a w obecnej sytuacji na rynku praw medialnych ciężko spodziewać się, aby znalazł się mecenas, który pomógłby klubom w założeniu własnego kanału ligowego.

Źródło: interia.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments