Raport z wypożyczeń Górnika: Płonka zapewnia zwycięstwo!

Torcidos  -  29 kwietnia 2014 11:00
0
1064

michal_plonka_gornik0

Jako, że na niższych szczeblach rozgrywkowych gra wielu wypożyczonych piłkarzy Górnika, postanowiliśmy przygotować raport na temat ostatniej kolejki w I i II lidze. Na poziomie zaplecza ekstraklasy tylko Szymon Skrzypczak oraz Tomasz Margol nie zaliczyli występów. W odmiennych nastrojach jest trójka naszych zawodników z ROW-u Rybnik, którzy sensacyjnie wygrali z wyżej notowanym Górnikiem Łęczna. W II lidze tylko Michał Bedronka rozegrał pełne 90 minut. Zapraszamy na raport z wypożyczeń.

I LIGA
Asysta Marcina Wodeckiego, świetny mecz naszego skrzydłowego

Był jednym z najlepszych na boisku. To właśnie jego kapitalne podanie wykorzystał Denis Popović strzelając bramkę na wagę trzech punktów. W drugiej połowie po starciu z rywalem upadł na ziemię w polu karnym jednak sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego. Jeden z najlepszych meczów Marcina odkąd przeniósł się do Tych.

Trio z Rybnika sprawiło nie lada niespodziankę, Płonka zapewnia zwycięstwo!
Broniący się przed spadkiem ROW Rybnik pokonał faworyzowany Górnik Łęczna 2:1, a dwóch naszych stranieri Mateusz Słodowy oraz Michał Płonka rozegrali całe spotkanie. Szymon Sobczak został zmieniony w 86 minucie spotkania. Na prawej stronie defensywy nieźle radził sobie Słodowy, który jeszcze parę tygodni temu miał problem, aby załapać się w kadrze meczowej. Bohaterem jednak został Michał Płonka, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry, zapewniając zwycięstwo ROW-owi. Szymon Sobczak kilka razy pokazał się w akcjach jednak to za mało.

Pewniak Kuchta remisuje z Puszczą Niepołomice
Mateusz Kuchta od początku rundy wywalczył miejsce w bramce Okocimskiego Brzesko, i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Jest naprawdę mocnym puntem swojej drużyny, jednak w tej kolejce nie miał wielu szans aby to pokazać. Jedyna groźna akcja Puszczy zakończyła się bramką, i Mateusz nie mógł zrobić przy niej nic więcej. Z niecierpliwością czekamy na młodego bramkarza, aby zobaczyć go w pierwszej drużynie Górnika.

Solidny Bartosz Kopacz
Bartosz Kopacz w meczu z Wisłą Płock zaprezentował się z solidnej strony pewnie wykonując swoje boiskowe zadania. Raz popełnił błąd w przecięciu lotu piłki jednak obył się on bez konsekwencji. Wędrował w pole karne rywali przy stałych fragmentach gry, ale piłka go nie znajdowała.

PODSUMOWANIE

Wisła Płock – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)
90 minut Bartosza Kopacza (Termalica Bruk-Bet Nieciecza)

Okocimski KS Brzesko – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
90 minut Mateusza Kuchty (Okocimski KS Brzesko)

Górnik Łęczna – ROW Rybnik 1:2 (1:0)
90 minut Mateusza Słodowego, Michała Płonki (gol na 1:2, 93′), 86 minut Szymona Sobczaka (Energetyk ROW Rybnik)

GKS Tychy – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
76 minut Marcina Wodeckiego (GKS Tychy)

GKS Katowice – Kolejarz Stróże  2:2 (0:1)
Poza kadrą Szymon Skrzypczak (GKS Katowice)

Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)
Poza kadrą Tomasz Margol (Sandecja Nowy Sącz)

II LIGA
Calisia z Bedronką w składzie przegrywa z Gryfem Wejherowo
Michał Bedronka szybko zapewnił sobie miejsce w składzie Calisia Kalisz prezentując się z bardzo dobrej strony. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie uchroni to jego drużyny przed spadkiem do III ligi.

Calisia Kalisz – Gryf Wejherowo 0:1 (0:0)
90 minut Michała Bedronki (Calisia Kalisz)

Warta Poznań – MKS Kluczbork 0:1 (0:0)
Od 88 minuty Przemysław Kwaśniewski (MKS Kluczbork)

Jarota Jarocin – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
Od 94 minuty Fabian Piasecki, poza kadrą Wojciech Król (Rozwój Katowice)