Raport Ekstraklasy: Górnik Zabrze chętnie oglądany

Kibic  -  18 października 2022 14:49
0
2135

Ekstraklasa SA podsumowała sezon 2021/22, publikując obszerny raport dotyczący poprzednich rozgrywek. Można w nim znaleźć wiele danych, dotyczących wydarzeń stricte boiskowych, a także sprawozdania z działań biznesowych. Spora część opracowania przedstawia statystyki dotyczące oglądalności. Możemy się z nich dowiedzieć, iż w poprzednim sezonie, mecze z udziałem „Trójkolorowych” cieszyły się dużą zainteresowaniem telewizyjnej publiczności.

Finansowo Górnik uplasował się w środku stawki. Z wynagrodzeniem blisko 11,5 mln zł, zabrzanie znaleźli się na ósmej pozycji wśród osiemnastozespołowej stawki. Z kolei na szczycie tabeli finansowej PKO Bank Polski Ekstraklasy znalazł się mistrz Polski, Lech Poznań, który otrzymał ok. 29,3 mln zł. Miejsce na podium uzupełniły drużyny Rakowa Częstochowa oraz zajmującej trzecie miejsce Pogoni Szczecin. Ich konta zasiliły zbliżone do siebie kwoty – odpowiednio: ok. 23,1 mln zł i ok. 22,0 mln zł. 

Ważnym kryterium podziału ligowych środków jest oczywiście wynik sportowy. W jego ramach, za sezon 2021/2022, rozdysponowano kwotę ok. 82,1 mln zł. Dodatkowo kluby otrzymały kwotę ok. 49,0 mln zł za miejsce w rankingu historycznym. 


Górnik Zabrze znalazł się na wyższej pozycji w rankingu oglądalności. Mecze z udziałem „Trójkolorowych” przed ekranami telewizorów śledziło blisko 100 tysięcy osób. Najwyżej pod tym względem uplasowały się Legia Warszawa i Lech Poznań. Zabrzan wyprzedziła jeszcze minimalnie krakowska Wisła.

W sezonie 2021/2022 na żywo zostało pokazanych wszystkich 306 meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ich łączna oglądalność uzyskała poziom około 35 milionów. Z tego około 75% przypada na spotkania transmitowane przez CANAL+. Starcia w kodowanej telewizji obejrzało bowiem prawie 26 milionów widzów. 

Średnio jedno spotkanie z całego sezonu przyciągało przed ekrany 116 tysięcy widzów. Pięć z nich zgromadziło ponad półmilionową widownię. Hitem okazały się – tak jak w ubiegłym sezonie – oba spotkania z udziałem Legii Warszawa i Lecha Poznań. Dodatkowo łącznie trzydzieści potyczek uzyskało dwukrotność średniej sezonowej. Jedna kolejka natomiast uzyskiwała oglądalność powyżej miliona widzów. Dwukrotnie przekroczyła nawet poziom 300 tysięcy.

 


 

Cały raport dostępny jest pod poniższym linkiem

Raport Ekstraklasa 2021/2022

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: ekstraklasa.org
Foto: ekstraklasa. org/ Roosevelta81.pl

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments